| AnonimKitty a întrebat:

Imi place de un baiat cu un an mai mare. Are prietena, nu prea ma cunoaste, am vorbit odata pe mess si atat. Ce sa fac? A si nu ii spun, nu vreau sa aud acest raspuns mersi mult

3 răspunsuri:
| STEFANXxX a răspuns:

Asculta,domnisoara,daca tie chiar iti place de el atunci vorbeste mai des cu el. Poate sa vorbiti si iar sa vorbiti, iar apoi el se va gindi de cine ii place mai mult si inchipuieti el se va intilni cu amindoua(ma rog daca e ******** se va intilni ce crezi), dar tu totusi incearca fa ca sa ii plac de tine mai mult decit prietena luiwinking Succes

| DeliaMarius a răspuns:

Daca are prietena, nu are rost, e ''luat''. Poate ca ei se iubesc.

| Ballet a răspuns:

Buna.
Zici ca nu prea te cunoaste... Imprieteneste`te cu el. :] Vorbiti mai mult, du`te pe le el prin clasa, eventual daca se poate imprieteneste`te si cu prietena lui, ca sa nu zica ceva de genu` ca`i furi iubitu` xD
Pe urma acum ai ocazia. Urmeaza Craciunul. Poti iesi cu el si inca 2-3 copii in parc sa vedeti ornamentele, sa beti ciocolata calda :]
Fii cat mai draguta cu el si asigura`te ca esti printre prietenii cei mai buni. Apoi totul este mult mai usor.
Dupa ce aveti o relatie extrem de buna, ii poti spune ce simti fara sa pari insistenta sau sa para pentru fata respectiva ca 'il furi '. Doar ca vrei sa stie ce simti pentru el fiindca intr-o prietenie nimic nu se ascunde.

Succes ^^