| alexandratudosa a întrebat:

imi place de un baiat e cu un an mai mare decet mine, si nu stiu cum sa-i spun ca-l iubesc. in reletia trecuta am suferit mult si nu vreau si de data asta! pleasa, ma ajutati?!/ vot +funda!kiss

Răspuns Câştigător
| aliybella a răspuns:

In primul rand daca ii spui unui baiat ca-l iubesti tot ce faci e sa-l alungi, fii prietenoasa cu el amuzanta si fa-l sa se indragosteasca de tine prin felul tau de a fii fara sa stie ca tu il placi ci doar vrei o relatie de prietenie

2 răspunsuri:
| Alycaaaa a răspuns:

Vb cu el pe mess si il intrebi ce crede dsp tine, si daca zice lucruri frumos ii sp ca il placi si inviti in orastongue

| bamse a răspuns:

In primul rand, cand vede un baiat ca iti place asa mult de el, cum zici tu ca-l iubesti, o sa incerce sa profite de pe urma asta. Incearca sa nu fii catzelul nimanui si asa nu vei suferi. Tu arata-i ca-l placi, zambeste-i si fa-l sa te observe. Pretexte gasesti, ii ceri ajutorul la ceva. Si daca nu are el initiativa, asteapta un alt baiat. ( Daca e foarte timid, atunci roaga-l tu sa te conduca odata acasa, dupa ore, pe motiv ca ti-e frica de caini sau mai stiu eu ce )