| Popa_Daiana_1988 a întrebat:

Buna,imi place de un baiat,si lui ii place de mine, el mi a spus.Imi este foarte frica sa ii spun ce simt.Ma suna încontinuu in ultimul timp dar imi era frica sa ii raspund.Sa nu spun ceva greșit Eu sunt prietena cu un baiat si ma înțeleg f.bine cu el.Radem,chestii.Dar suntem doar prieteni, cel puțin atat vreau sa fim.Imi place puțin de el :/ Dar pe celalt nu il pot uita mereu ma gândesc la el. Crede ca imi place de acel baiat si imi întreaba prietenii comuni daca suntem împreuna.M-am certat puțin cu el si M-a blocat pe Facebook.Ne vedem mereu la scoala fiind in aceeași clasa si vorbim.Chiar si după ce M-a blocat. Apoi i-a spus prietenei mele ca ii place de ea si după a întrebat daca eu cu celalt baiat ne placem.Eu ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| b33a a răspuns:

Eu zic sa rami cu baiatul care iti este doar prieten la stadiul de prietenie si atat :* Iar cu celalalt sa vorbesti fara frica :* Nu ai ce sa spui gresit, fii tu insuti, daca nu te place pentru ceea ce esti tu ca persoana inseamna ca nu e persoana potrivita :* Ai timp sa gasesti baiatul ideal :* Bafta :*

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Spune-i baiatului pe care il placi ca il placi. Daca si el te place nu poti sa gresesti. Gresesti doar daca nu ii spui happy

| sayWhaaat a răspuns:

Baga degetelu

| Leerix a răspuns:

Ce e atat de greu sa ii spui ce simti baiatului pe care il placi, din moment ce si el te place? Spune-i cat mai repede, ca nu ai nimic de pierdut!