| Lioa a întrebat:

Imi place de un tip de aproximativ 6 luni, prietena mea cea mai buna stia acum nu vreau sa ii spun deoarece e ruda cu acel tip. Faza e ca nu stiu cum sa ii spun pentru ca face parte din gasca si ma inteleg foarte bine cu el adica el ma considera ca sora lui. I-am dat niste semne ca il plac iar acum mereu imi zice daca ies, azi se ruga de mine sa ies[nu am iesit ca m-am suparat pe el ]. M-am suparat pe el pentru ca nu mi-a zis o chestie si a spus ca imi va zice acea chestie cand vom iesi, oare asta a fost un motiv sa iesim?

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

De 6 luni iti place de el si nu i-ai zis nimic?:-o
eu zic ca daca s-a rugat de tine sa iesi si de cand i-ai dat semne ca il placi te-a mai chemat inseamna ca totusi simte si el ceva pentru tine dar poate are unele retineri sa iti spuna crezand ca o sa il respingi!
spune-i ce simti si gata,ce e asa greu? daca nu fata in fata macar printr-un mesaj sau pe mess!
dc sa mai astepti? ca sa il vezi peste o saptamana cu alta si sa iti para rau ca ai tacut?
daca prietena ta e ruda cu el, e mai bine, spune-i ei ca il placi si sa incerce sa scoata de la el ce parere are despre tine! sau sa ii spuna ea ca il placi si poate o sa fie ea Cupionul vostru :X
nu mai lasa timpul sa treaca pentru ca nu ai nimic de pierdut daca incerci!
succes tongue