| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de parerea voastra.Este normal ca prietena mea cea mai buna sa ma neglijeze in felul asta? Are un prieten de 1 an, dar noi ne stim de 5-.-.Si de fiecare data cand iesim in oras, iesim toata gasca, si ea mereu sta cu prietenul ei, face tot ce zice el. Iar sambata trecuta cand am iesit, si. a lasat gasca, adica pe noi, pentru prietenul ei:O! Iar a 2-a zi s. a comportat ca si cum nu s-a intamplat nimic.Acelasi lucru mi l. a facut si ieri.Si in fiecare zi la fel face.In weekend vom iesi iar, si sunt sigura ca va face la fel. Vreun sfat? Adica totusi am dreptate, nu e normal.Inteleg ca are prieten si ca il iubeste, dar totusi prietena ei sunt eu. straight face Eu una nu mi-am neglijat niciodata prietenele pentru un baiat.

6 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Nu ar fi pacat sa distrugi o relatie, cu una care poate nu ar rezista mult, in timpul acumulat, mai poti avea sentimente, ce strica relatia voastra, nu este cea mai buna solutie sa te cumplezi cu un amic.

| Floris83 a răspuns:

E îndrăgostită poate, și caută să nu și-l piardă, pe tine, oricum, nu te pierde doar sunteți de atîta timp prietene, alta e prietenia cu o fată și alta cu un băiat, asta a 2-a se mai cheamă și dragoste, e ceva diferit, tu nu faci diferența!

| AaaMoods a răspuns:

Ce-ti propun eu este sa o neglijati o data toata gasca sa-si dea seama ca este o mare diferenta intre prieten si iubit!
Daca un iubit iti face asa inseamna ca el este intradevadrat un BOU! inseamna ca ala o tina din scurt rau! eu spun sa incerci sa o neglijesti si u unpik!

| OnlineZ a răspuns:

Pai si eu am patit la fel eu am o prietena de aproximativ 11 ani si acum ma ignora si ma neglijeaza pentru iubitul ei.am fost wekend-ul trecut la ea si m-a pupat si cam atat. inainte sa fie cu iubitul ei mereu ma pupa si ma lua in brate ne plimbam.deci si eu sunt intr-o asemenea situatie.si chiar m-am obisnuitsadsadsadsad

| irina41099 a răspuns:

Sincer ar tu si gasca ar trebui sa o ignorati ceva timp.Ii ve-ti lipsi si de asta isi va deschide ochii si incercati sa-i spuneti bland sa mai stea si fara prietenul ei. Aveti grija sa nuse provoace o cearta! in plus nu-i bine pentru o reletie ca cei 2 sa fie impreuna mereu.

| cosmasavoare a răspuns:

Sfatul meu este sa nu mai luati att de inserios si incercati sa va invatati cu dezamagirea,,,,, o sa aveti parte de ele in viata nu va stresati prea mult, adevaratii prieteni nu fac asta ceea ce voi nmiti prieteni sunt doar niste"cunostinte" cand au nevoie de voi va cauta cun tiparul acesta! Inercati sa fiti mai independente!