| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Îmi puteți face o poezie de dragoste pentru prietena mea vă rog frumos? Pe 26 septembrie facem 1 an de relație, asta sa fie specificat. Mulțumesc mult!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu ești îndrăgostit de ea, nu noi. Așa că, bate-ti capul sau renunță la poezie.

| VoidEternal a răspuns:

Foaie verde inspirație,
Daca n-am, e transpirație.

Versuri vreau să-i dăruiesc,
Dar timp n-am ca sa gândesc.

La școală nu mi-a plăcut,
La romana, m-am pierdut,

Acum cer comunității
Versurile, rime, combinații.

E mai simplu cred, așa,
Capul nu mă va durea.

Ei îi place poezia
Însă mie... lăuzia.

laughing laughing

Man, doar pentru că aranjezi cuvintele în rime asta nu le conferă mai multa valoare. Ca cineva care a scris destule texte pentru fete și cu oarecare succes, crede-mă că nu ritmul iambic sau trohaic le impresionează ci cuvintele reale, pornite din inima și inspirate cu adevărat de persoana respectiva.

Nu "Foaie verde trei surcele/ Ce-mi plac versurile mele".

Hai pune-ti mintea la contribuție și scrie-i ceva frumos. Ideea ta e bună și o va aprecia, deci ești pe drumul cel bun.

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu noi trebuie sa ti facem, tu trebuie sa i spui niste cuvinte din inmă, nu poezii copiate de pe net, sau vrei baladele lui topîrceanu, are el doua balade, balada plii si a pi.dii, spune ile pe alea o sa o cucerestilaughing