| LiliTheOne a întrebat:

Buna in primul rand! Am o intrebare dar mai intai, povestea laughing : Am cunoscut un baiat cam acum doi ani, si la inceput il ignoram total adica nu imi displacea doar ca nu vorbeam pur si simplu. Dupa cateva luni insa a inceput sa-mi vorbeasca si am devenit eu cea "timida". Nu-mi placea de el dar nu eram obisnuita sa-mi vorbeasca >:". Cu timpul am continuat cu glumele si discutii amuzante si fara sens prin care am ajuns sa-l cunosc mai bine si mi-am dat seama ca nu e asa "mamaliga nefiarta" laughing cum il credeam. Si inevitabil a inceput sa-mi placa de el insa nu ii spuneam de teama ca fie el nu simte la fel, fie ca asta ar strica o prietenie atat de frumoasa.
Se apropia vara, urma sa termine scoala si sa plece sa studieze altundeva, si simteam ca daca nu ii spun, o sa il pierd de tot. O prietena de-a mea si-a dat seama ca e ceva " in neregula" cu noi pentru ca eram foarte apropiati la scoala si pe coridor si a decis sa ii scrie fara stirea mea si sa il intrebe daca e cu mine sau daca macar ii place de mine. El i-a spus ca suntem doar prieteni. Prietena mea mi-a spus atunci ca i-a scris si credeam ca gata, de acum nu imi va mai scrie, insa in cateva minute imi trimite un mesaj in care ma intreaba daca il plac, si am vazut asta ca pe o sansa sa ii spun ce simt si am profitat de ea, apoi m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna si am zis da, evident, mi se parea ca visez.
A urmat o luna in care am fost impreuna si lucrurile mergeau treptat insa a aparut o mica/mare problema : FOSTA LUI!
Si evident a renuntat la mine pentru ea. Am decis sa redevenim prietenii buni care eram la inceput insa mi-a fost greu si aveam impresia ca lui nu, ca el vedea asta ca pe o situatie normala thinking
Au trecut cam 5-6 luni in care am continuat sa ne numim "prieteni" si mi se parea ca jucam rolul asta oh go on. Si intr-o zi imi scrie cum ca i-ar placea sa ma duc la o petrecere organizata de el si ma gandeam ca poate asta ar ajuta prietenia noastra si eram 100% sigura ca nu il mai plac si ca oricum avea sa plece si am zis "De ce nu? " asa ca am mers, ne comportam exact ca niste prieteni, faceam glume exact ca la inceput si eram foarte incantata ca nu l-am pierdut chiar daca il iubisem foarte mult. Si cam pe la mijlocul petrecerii a inceput o melodie mai lenta si m-a luat la dans, surprinzator, si se comporta ciudat cu mine, ca niciodata ma lua in brate, ma tinea strans, iar eu ma gandeam ca asa e firesc adica nu credeam ca ar putea insemna ceva anume. Fiind extrem de obosita m-am dus sus sa caut o camera libera sau macar sa gasesc un loc unde sa dorm laughing si am intrat intr-o camera unde era el si o prietena buna de-a mea. M-am pus langa ei, eram foaaarte obosita, si eram cu spatele spre el, la care el incearca sa ma faca sa ma intorc, ca sa ma ia in brate, si mi s-a parut amuzant in continuare, adica nu vedeam nimic ciudat laughing Si eram pe cale sa adorm, cand am simtit ca ma saruta! Nu eram sigura ce s-a intamplat insa l-am refuzat si a urmat 5 minute de. liniste straight face apoi am decis sa il provoc la o discutie pentru a lamuri asta. Si a inceput sa-mi explice tot si eu tot nu eram sigura daca visez sau e realitate :O adica renuntasem de mult la gandul ca as mai putea fi cu el oh go on. A urmat cateva zile in care am stat acolo la casa de vacanta unde se tinuse petrecerea, eram mai multi dar asta nu-l impiedica sa arate ca tine la mione, si chiar l-am crezut. Insa peste putin timp a trebuit sa plece si am rezistat o vreme dar dupa un 6 luni si ceva, distanta a distrus tot. Si din nou am decis sa ramanem acei prieteni care isi spun buna din politete insa acum am impresia ca tot ce mi se intampla are legatura cu el. Nu l-am mai vazut de atunci dar tinem legatura si totusi am impresia ca ceva mai exista.
Intrebarea e : Chiar daca e plecat, ar mai exista sanse sa se gandeasca din nou la mine cand se va intoarce? sad Sau macar sa putem fi din nou prieteni foarte buni ca sa nu il pierd de tot, stiu ca nu-l voi uita insa nu pot sa ma gandesc ca nu il voi mai avea nici macar ca si prieten :/

Răspuns Câştigător
| casian_6565 a răspuns:

Din cate vad aveti o prietenie foarte frumoasa si nu cred ca el ar renunta la tine sau la prietenia voastra.Ati trait niste clipe foarte frumoase si ai facut bine ca i profitat de ele.Arata-i ca ti la el, poate nu ca la un iubit si ca la un frate si sigur o sa faca la fel. Sper ca te-am ajutat.

| LiliTheOne explică (pentru casian_6565):

Asta speram sa aud oh go on, dar nu stiu cum sa fac asta pentru ca totusi dupa doua despartiri, pana si prietenia noastra s-a cam racit si nu stiu cum sa ii arat ca tin la el ca la un frate happy

| LiliTheOne explică (pentru casian_6565):

Si cum as putea face asta fiindca e departe sad

| casian_6565 a răspuns (pentru LiliTheOne):

Daca e departe incearca sa vorbesti cu el atata timp cat poate, s-ar putea sa ca are ceva pe suflet sau are nevoie de cineva caruia sa i impartaseasca sentimentele, vorbe frumoase neaparat sa fi vesela si o sa fie bine incercati sa va intalniti candva la un soc o pizaa orice ca sa va simtiti bine impreuna! succes

| LiliTheOne explică (pentru casian_6565):

Multumesc de incurajare, cred ca m-ai motivat sa nu renunt blushing big grin

| casian_6565 a răspuns (pentru LiliTheOne):

Nu am intalnit o asemena fata care se distreaza asa cu un baiat e ceva super nu renunta vorbesc serios imi dai fundita? te rog

| LiliTheOne explică (pentru casian_6565):

Pai nu stiu cata distractie a fost, dar aud de la multa lume ca e "ceva" si sa nu renunt, desi uite chiar azi a venit in vizita la noi la scoala si m-a vazut dar nu a venit sa vorbeasca cu mine :/ insa dupa mi-a cerut scuze oh go on desi m-am simtit ciudat

| casian_6565 a răspuns (pentru LiliTheOne):

In ce sens ciudat?

| LiliTheOne explică (pentru casian_6565):

Adica am simtit ca ma evita, adica chiar daca si-a cerut scuze ot nu am inteles de ce nu a venit pana la mine macar oh go on
exagerez laughing

| casian_6565 a răspuns (pentru LiliTheOne):

Daca suferi sau nu mai vrei sa suferi vorbeste cu el si gata intrabal ce are, cu te a putut uita asa usor si sa se revanseze cu o portie de distractie daca nu vrea sa piedeti prietenia si mai infloreste tu ceva pe acolo da i adresa yahoo daca vrei sa mai vb?