| Totipentruunu a întrebat:

In relatia actuala eu sunt cam.impulsiva sa spun asa.
Ma intereseaza prea mult viata lui, ceea ce face, faptul ca nu e punctual.
As vrea sa numai dau atata importanta acestui fapt, simt ca innebunesc cateodata, gen azi ieri si toata saptamana pentru ca atunci cand e la scoala promite ca ma suna si nu o face niciodata.
As vrea sa ii dau indiferenta, sa simta ca il tratez cu indiferenta si sa se schimbe si el.sa vada cat de rau este.
Inainte nu era asa, acum au mai aparut si certurile.
Poate sunt paranoica si veti spune ca il controlez prea mult dar oare nu merit sa ma sune odata cand e la scoala, tinand cont ca sunt si bolnava? Oare chiar nu il interesez?

Răspuns Câştigător
| JustMe_7096 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel.
Ma rog! Aproape la fel! Nu prea stiu ce sa zic!
Decat sa il tratezi cu indiferenta.
Daca nu te suna el nu-l suna nici tu pe el.
Incearca sa il tratezi si tu pe el cum te trateaza el pe tine. Sunt sigura ca o sa isi de-a seama cat de rau e. Si daca esti genu' care ii spune tot tp ca il iub las-o mai moale! crede-ma ca stiu ce spun! asa eram si eu pana mi-am dat seama ca baietii nu prea suporta chestiile asteano talking
Si iti mai dau un sfat: nu pune suflet ca... in ziua de azi nu mai gasesti baietii care stiu ce e aia iubire adevarata:@

4 răspunsuri:
| Carmen a răspuns:

Draga.tii prea mult la iubitul tau si ti-e teama sa nu il pierzi.de aceea vrei sa-ti dedice tie tot timpul.trebuie sa intelegi ca are si el viata lui, are programul lui.eu spre exemplu, la scoala nu prea vorbesc cu iubitul decat atunci cand termin orele.doar dimineata sau vreun sms.nu exageram cu telefoanele. vorba aia: mai rarut e mai dragut.incearca sa-ti gasesti o ocupatie care sa-ti distraga atentia de la el.mai lasa-l si pe el sa te caute.stiu si te inteleg foarte bine ca nu este usor sa astepti sa te sune si nu suna...incearca sa nu il suni o zi intreaga si vezi ce se intampla. daca nu te suna, ii trimiti un sms cum si-a petrecut ziua.deci,ocupa-te de altceva si vei vedea cu timpul diferenta! fa-o mai intai pentru tine pentru ca nu-ti face bine! bafta!

| Timmotey a răspuns:

Incearca sa iesiti in oras la aer liber cel mai bine e sa vorbiti fata in fata spune-i tot ceea ce crezi

| Totipentruunu explică:

App cand sunteti la scoala sau iubitul iubita vorbiti la tel?
cat de des?
mersi

| valceanul a răspuns:

Nu te implica atat de tare, mimeaza indiferenta si apoi vei vedea cum te cauta el disperat!