| Mihaelaa98 a întrebat:

In trecut am avut o relație de 3 ani, in prezent sunt cu un baiat de care îmi place foarte mult însă de curând am încercat sa ma culc cu el prima oara și nu am putut, ideea este ca in timpul preludiului am simțit ceva foarte puternic ( intr-un mod placut ), un sentiment greu de explicat pe care nu l-am mai simțit pana acum, însă când a venit vorba sa ma dezbrace n-am putut sa-l las. Nu sunt complexata de mine sau pudica, posibil doar sa-mi fi fost mie rușine sa-l vad pe el gol sau nu știu. Menționez ca in fosta relație nu mi s-a intamplat așa ceva și ca a trecut destul de mult timp de când n-am mai avut un contact cu un barbat. Nu știu cum sa-mi înving " frica" asta care nici măcar nu știu ce este

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Probabil nu esti încă pregătită si sigura de sentimentele tale.Nu trebuie sa te fortezi sa iti treaca starea asta trebuie doar sa vorbesti cu el si sa ii spui ce ti se intampla si ve-ti trece impreuna peste daca te iubeste si intelege.

5 răspunsuri:
| Tudose_Alexandru_Bogdan_1977 a răspuns:

Buna,eu cred ca il iubesti foarte mult si din cauza asta ai o mica inhibitie. Daca el te intelege cu pasi marunti poti ajunge departe.Cu respect

| Andreeush a răspuns:

Poate a fost prea repede și nu te simțeai pregătită.
Încearcă să vorbești cu partenerul tău despre asta.

| DanyDav a răspuns:

Probabil nici el nu este suficient de experimentat sa te poata face sa treci peste inhibitii!
Cred ca sfatul unui psiholog bun v-ar ajuta, sau cel mai sigur un gigolo cu experienta sa vi se alature pana invata si iubitul tau aceasta arta.

Răspuns utilizator avertizat
| Sofer a răspuns:

Simplu. Te dezbraci si te lasi dusa de val.