| muziclive a întrebat:

Bună! De ce de fiecare dată când mă întâlnesc cu fostul, am un sentiment, dar sincer nu stiu ce reprezinta: regret, iubire, dezamăgire... iar aseara l-am visat cum ne destăinuiam unul altuia...
Țin să menționez că in prezent am o relatie de un an si chiar mă simt bine în relatia actuală. Pe când, in fosta iubire o simteam că e ceva toxic.
Sunt constienta de câtă neliniste am avut in fosta relatie și vreau un sfat. Cum fac sa nu mă mai gândesc la el?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt frustari si nemultumiri interioare, care ne revin tuturor in minte, chiar si in subconstinet cand dormim.
Evita sa te mai gandesti la ele si nu vei mai visa pe "fostul".

Adormi in gand cu imaginea iubitului actual si vei avea numai vise frumoase.

9 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Cam asa merge, te gandesti la altul'. Si daca spui ca ai pe altcineva, corect ar fi sa te gandesti doar la el. Asta daca nu ti-ai luat prieten doar ca sa nu fii singura. Daca asta faci atunci fa bine si hotaraste-te ce vrei. Ori te duci la fostul si va impacati ori cauta unu care sa te faca sa simti ce doresti. Uneori trebuie sa incerci mai multi baieti pana il gasesti. Cel mai bine e sa ramai singura ca sa poti fi curtata.

| liliana77any a răspuns:

Incearca sa te distragi un pic, urmareste un film sau un serial.

| Adolf8 a răspuns:

În loc să te gândești la fostul, dăi atenție la actualul. Acuma el este viitorul tău și te simți bine cu el!
Asta contează! Mult succes.

| Anonimu7041 a răspuns:

Sunt aproximativ în aceeași situație și tare teama îmi este că încă exista iubire fata de persoana anterioara.
În cazul meu aceea fosta a fost cândva prima, deci, poate și asta e un factor în cazul tău, anume ca ai avut multe amintiri si e greu sa uiți.

| muziclive explică (pentru Anonimu7041):

Da, a fost prima iubire, dar care a provocat atât de multă durere. Si vreau să-l uit, dar aparent nu pot. Și cel mai probabil el m-a uitat fără nicio remuscare.

| Anonimu7041 a răspuns (pentru muziclive):

Aceeași situație.
Habar nu am ce sa fac, uneori simt ca sunt în relația asta doar asa de fațadă și regret asta pentru ca nu îmi place sa îmi bat joc de sentimente.

| Anonimu7041 a răspuns (pentru muziclive):

Nu pot răspunde la mesajul tău din privat deoarece spune ca statusul meu de membru junior nu permite sa iti trimit mesaj.

| muziclive explică (pentru Anonimu7041):

Da-mi, te rog, insta-ul sau Facebook-ul. Sa mai discutam

| carbon21 a răspuns:

Asculta ce îți zice inima, dacă-l mai iubești și a fost și clipe frumoase stați și discutați, poate s-a schimbat.