| anonim_4396 a întrebat:

Salut, iubita mea cu care am o relație de 3 ani, nu vrea sa îmi facă sex oral. Eu ii fac ei aproape de fiecare data când facem dragoste. De fiecare data când încerc sa deschid subiectul sau sa ii spun dacă nu vrea sa îl pupe puțin mai în gluma, mai un serios, schimba subiectul sau refuza cu un NU categoric.
În plus, niciodată nu a venit inițiativa de a face sex din partea ei, tot timpul eu sunt cel care o "starneste" și eu sunt cel care o întorc o pun etc... ea practic asista și atât.
De asemenea este foarte pudica și ii este rușine de mine, nu vrea sa se dezbrace de fata cu mine sau sa facem dus împreună.
Fosta mea iubita făcea toate astea, ma trezea și din somn sa facem sex.
Cum as putea sa o "dau pe brazda"?

Răspuns Câştigător
| Hypefox a răspuns:

Eu ca femeie ți-o zic asa.
1. Faza cu sexul oral, daca faci trebuie sa faci ca vrei. Daca ție iti face placere sa ii faci caci asa doresti, este cu totul alta senzație. Daca aștepți înapoi, ceva nu merge. Pe de alta parte înțeleg ca vrei si tu, ai fanteziile tale si este si normal. Dar gândește-te cum a fost ea educata. Poate i-a zis mama ei sau alte fete ca este o rușine sau se injoseste ca femeie daca face asa ceva. Desigur, într-o relație de lunga durata, treaba aceasta nu ar mai fi o problema de fapt si de drept asa ca încearcă sa ii deschizi ochii pe tema aceasta. Spune-i ca tu esti mai deschis sexual si ea este prea rigida, ca sa nu ii spui direct ca nu prea esti satisfăcut asa cum ți-ai dori ca poate se simte si mai nașpa.
2. In legatura cu faptul ca ea nu ia inițiativa. Poate fi faptul ca nu este asumata sexual, simplu. Atunci cand esti asumata sexual, ce înseamnă? Faptul ca asumi ca femeie ca faci sex si ai poftele tale si ti le expui cu partenerul tau mai ales. Dar aici ca femeie trebuie sa avem mare incredere in acea persoana, asa o consider, cu cat am încredere in persoana aceea si o cunosc, cu atât mai mult imi dau seama ca nu m-ar judeca ca am pofte sau fac într-un fel pe plan sexual, sau am o fata bizara, cine stie. Zic si eu asa. Dar e important sa asume.
3. Tot ce ți-am zis in punctul 1 si 2 are legatura cu punctul 3 si este vorba de încredere. Nu o are într-adevăr pentru tine. O data ce ii e rușine este pentru faptul ca are complexe. Toate fetele suntem la fel, si garantez asta. De asta avem nevoie de complimente, asteapta validarea ta, sa o faci sexi, sa o faci sa se simta sexi, sa folosești cuvinte seducatoare, sa pui mana pe ea într-un fel ca ii exprimi ca o vrei, o doresti, sa o faci sa se simta bine in corpul ei ca sa poată sa se dezbrace.
Si cand prinde acea încredere in tine caci ii oferi acea latura, ii oferi siguranță ca este frumoasa si toate cele, o sa înceapă si sa se dezbrace si chiar poate sa isi exprime nevoile si placerile si sa se mai deschida, ba chiar sa ajunga sa faca si ceea ce doresti sa iti faca.
Totul tine de comunicare.
Iar despre fosta ta, deja daca tu stai sa faci comparații in trecut ca aceea facea si asta nu face, nu este okay.
Poate fosta ta era deja învățată, poate era deja asumata sexual. Nu ai zis daca fosta ta mai avusese parteneri, nu ai zis daca actuala cu care esti a mai facut sex înainte sau tu esti primul partener. Adica fi mai specific. Cu cat o femeie o face cu mai mulți bărbați ii e mai ușor sa se deschidă sexual. Cu cat mai putini parteneri cu atat e mai rigida si nu stie cum sa gestioneze, ce sa faca, cum sa fie.

| aihao a răspuns (pentru Hypefox):

Încerc sa am discuții despre sex și viata noastră sexuala, dar le evita. De multe ori ii pun întrebări și în timpul actului, când o vad ca e excitata și ii place. Gen îți place asa, vrei asa, e bine, mai tare, mai încet? Etc... Am întrebat-o dacă ea are fantezii, pentru ca mi-aș dori sa le facem, i-am spus ce fantezii am eu, însă nu a fost prea receptiva.
Zilnic ii fac complimente, ce sâni frumoși are, ca are vaginul frumos, ca are fund frumos, ca este frumoasa, ca ma excita când se îmbracă mai sexi, etc. Nu pierd nici o ocazie sa ii spun cât de speciala e și frumoasa(si chiar nu mint). Cat despre fosta, avusese mai mulți parteneri într-adevăr. Pentru actuala mea iubita sunt al doilea bărbat din viata ei. Însă chiar încerc sa ii dau încredere, sa o complimentez sa o ating, sa o excit, uneori am impresia ca pur și simplu nu ii place sexul. Însă în momentul când ajungem sa facem sex, se vede ca ii place însă parca e reținută în a se exprima, o simt ca parca ii e rușine sa îmi arate ca ii place.

| Hypefox a răspuns (pentru aihao):

Sunt unele femei care in timpul sexului nu doresc sa vorbească. Poate le place faptul ca tu exprimi placerea si verbal, mai spui un cuvant acolo si tot, dar poate ea pur si simplu nu simte ca trebuie sa răspundă. Adica cum să-ți zic, asta e cazul meu, nu as reuși sa vorbesc caci am impresia că-mi stric atmosfera. Cand faci dragoste, ai nevoie sa te concentrezi mult. La bărbat totul consta in partea genitala, la noi la femei ne trebuie un preludiu de lunga durata ca sa ne ofere timp sa ne pregătim (MINTAL) de tot actul in sine caci la noi totul sta in minte ca sa ne putem excita si sa ajungem si la orgasm. In legatura cu sexul oral, poate pur si simplu ei nu ii place. Nu doreste sa faca, o data ce propui de multe ori si nu doreste, poate i se pare scârbos si tot, cine stie.
Iar in momentul cand faceți sex, sa stii ca câteodată trebuie doar sa îl simți si atat. Poate acesta este cazul ei, cand faceți ii place foarte mult, dar nu ii place sa exprime prin cuvinte ca exemplu, ci doar simte. Iar poate tot ceea ce faceți ii este suficient. Poate nu are nevoie de o mie de pozitii si toate acestea. Pur si simplu sa fi tu, sa va consumați iubirea si atat. In porno daca te uiti ai cate 10 mii de pozitii si oral si toate cele, adica găsești de toate dar într-o adevarata partida de amor nu consta totul in a schimba mereu pozițiile sau sa dai in ea ca nebunu. Daca ea nu a zis vreodată ceva ca nu ii place sau o doare sau asa, inseamna ca pentru ea este totul bine la capitolul acesta. Si a nu mai face confuzie, voi, bărbaților, aveți câteodată impresia ca femeia voastră daca este femeia voastră, la partea asta mai intika, ea trebuie sa stea in toate pozitiile sa se cracaceasca in toate felurile, sa o suga, ba chiar am mai auzit sa fie (curvulitele voastre in pat). Sa stii ca din cate imi spui ea foar este o fata asezata la locul ei si nu are nevoie de toate complicațiile acestea pornografice ci pur si simplu de iubire si nimic altceva. Caci si fanteziile astea pe care le avem noi oamenii in general, tot de la ceva filme porno pleaca caci ne uitam ca tot omul. Dar vezi, câteodată strica. Mnah, adica sunt unele femei care da, la pat într-adevăr te zăpăcesc si fac de toate ( pot si sa specific ca deja asta nu mai este o partida de dragoste ci put si simplu este SEX) sau pur si simplu niste fete așezate care se rezuma la mai putin si de calitate.
Încearcă sa te documentezi intre cele doua diferențe, dragoste si sex, si dupa aceea poate o sa o înțelegi pe ea. Caci sexul e in toate alea, iar dragostea este ceva mai presus de atat, tine sa fie totul incet, firav, intim si dragastos.

| aihao a răspuns (pentru Hypefox):

Mulțumesc pentru răspuns, apreciez. Foarte bine sintetizat.

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ii ești de încredere, adică sa aibă rușine de tine, înseamnă că nu îi conferi siguranță aia, gen ba ii fac oral și spune tuturor și asa e, noi mereu ne lăudăm cât de imbecili putem fii

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil pentru ca miroase urat si asta o deranjeaza.
Foloseste intotdeauna prezervativ?
Daca nu, ti-as recomanda prezervativul, macar sa incerci sa vezi daca accepta.
In orice caz, sexul oral nu excita sau satisface femeia, ci doar madularul tau, asta ar putea fi un alt motiv pentru care nu ii place sa il faca.
Nu vad totusi de ce trebuei sa-ti afac de fiecare data sex oral, cand puteti sa aveti un preludiu frumos si apoi sa treceti direct la sexul vaginal, care este mult ami placut si mai intens pentru amandoi.
Esti cumva incapabil sa o satisfaci vaginal si preferi sa te ascunzi dupa un sex oral, ca sa nu trebuiasca sa muncesti si sa o satisfaci?
Daca o femeie nu are chef de sex si nici nu initoaza o partida sexuala, ar putea fi pentru ca nu afost niciodata satisfacuta si nu a avut orgasm, iar pentru ea nu este nici o bucurie pe care sa si-o doreasca, dimpotriva, o evita.

| aihao a răspuns (pentru Violleta2022):

1.Nu are cum sa fie vorba de mirosit urat, pentru ca fac dus în fiecare seara și ma spăl cum trebuie, în plus nici măcar nu are de unde sa știe cum miroase, pentru ca nu a ajuns cu nasul acolo niciodată.
2. Nu este vorba despre incapacitatea mea de a o satisface vaginal, ci tocmai încerc prin asta sa o dezinhibez și sa ii arat ca nu e nici o chestie umilitoare. Nu e o regula ca încep cu sexul oral. Uneori când mai schimb poziția mai cobor și o sărut acolo, sau insist puțin pentru ca o vad ca ii place și am întrebat-o dacă ii place și mi-a confirmat, alteori, îl integrez în preludiu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru aihao):

Hai sa ne intelegem:
Spalatul in fiecare seara este zero cand esti barbat, fiindca penisul secreta lichid si transpira, de aceea este indicat sa te speli imediat INAINTE de sex, fiindca miroase!
Evident ca ajunge cu nasul in cuc, ca doar de la nas la gura sunt 2 cm!

| aihao a răspuns (pentru Violleta2022):

N-ai înțeles ce am zis eu, am zis ca nu are cum sa fie un posibil miros cauza pentru care ea nu vrea, pentru ca nu a ajuns niciodată în zona aceea sa îl poată mirosi

| Violleta2022 a răspuns (pentru aihao):

Iti mai explica odata: daca nu te-ai spalat cu 1 ora inainte de sexul oral, penisul miroase foarte urat, fiindca urinezi de 5-10 ori in 24 de ore, ai secretii acre se scurg involuntar samd.
Ca regula de igiena pentru sex si viitor: fa dus si spala-ti foarte-foarte bine penisul cu apa calda si sapun atata pe el cat si prin faldurile lui, inainte de sex cu 30-60 minute!
Nu-mi spune ca te-ai spalat ieri seara, pana azi miroase urat!

| aihao a răspuns (pentru Violleta2022):

Fac asta deja. Ma spăl de fiecare data înainte și după. Ce încercăm eu sa spun este ca nici măcar nu a încercat sa îl miroase ca să putem spune ca asta e cauza.

| Violleta2022 a răspuns (pentru aihao):

Foarte bine din partea ei, fiindca oricum nu are nici un beneficiu sau placere, din sexul oral facut tie.

| aihao a răspuns (pentru Violleta2022):

Consider ca nu trebuie sa fie vorba doar de plăcerea sau beneficiul fiecăruia. Trebuie sa faci și compromisuri pentru a-ți face partenerul fericit. Și nu doar în viata sexuala, ci in viata de cuplu în general.

| Violleta2022 a răspuns (pentru aihao):

Voi sunteti la capitolul prieteni, nu casatoriti ca sa ajungem la capitolul compromisuri de partea fiecaruia.
Sexul se face de placere si numai cu acordul partnerului.
Daca fata are niste principii clare in care i se pare sexul oral injositor, scarbos si urat mirositor, atunci o sustin in decizia ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu senzatia asa am avut si eu una cum o pui asa statea nici nu gemea parca de rusine era pudica maxim eu eram cu gura intre picioarele ei creca si 30 de minute avea orgasme numa din oral., la mine ii invers ca la tine eu nu ma omor sa mi se faca oral eu ma excit maxim sa fac eu lor sa le vad cum tremura si se termina in gura ta. cu timpul eu zic ca o sa si dea drumul nu ii asa deschisa ca nah n-a avut experiente mai open mind mai nebune ca tine.

| FredericChopin a răspuns:

No poți is unele fete .....bai ce ai tu inca e nimic am avut una o data bai era mai rău că o fetiță de 11 ani bai nici să ne sarutamm Nici să audă cuvântul SEX ia zicea gen WTF da cica eram doar niste "simpli tovarăși" da și asta e deci daca mai poți încearcă să te cuplezi din nou cu fosta e e mai bine așa crede mă

| Maraa345 a răspuns:

Daca nu vrea, n-ai cum s-o obligi.

| PunParchetDorel12 a răspuns:

Bagamias cioata numisa postat rispunsul