| wdsasd a întrebat:

inca o intrebare pentru fete(sper ca nu va plictisesc cu intrebarile mele dar vreau sa aflu cat mai multe despre cum gandeste o fata pentru a o putea intelege si a o agata):daca sunt cu tine fata X si ramanem pentru un moment singuri si avem o conversatie si eu baiatul Y iti spun tie ca ai par frumos sau ten frumos sau ochi frumosi sau toate astea tu te vei gandi toata noaptea la mine(avand in vedere ca sunt simpatic)? vei incerca a doua zi sa te bagi in seama cu mine sa ma intrebi ce fac sau sa imi zambesti sau la al doilea compliment nu vei mai zambi ca ieri ci ma vei respinge? sau ma vei lasa pe mine sa ma bag in continuare in seama cu tine? astept parerile voastre

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Daca faci iar tu primul pas nu cred ca nu-i va place dar depinde ce ii vei spune si mai ales cum. Fi romantic si nu prea indraznet si eu cred ca va fi bine

11 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Sincer, acum nu mai cred in vrajeli dintrasteaoh go on sorry big grin
M`as gandi la un baiat daca mi-ar placea bineinteles si cum vb cu mine cum s`ar purta, dar si cum arata sau in primul rand caracterul lui, sa fie el insusi sa aiba simtul umorului. etc rolling eyes

Hai, bafta la agatathee hee

Si este bine sa te bagi in seama a doua zi, dovedesti ca acel compliment nu a fost spus ca o vorba in vant, asa devine si fata interesata :**

| i.love.me a răspuns:

Eu? fata x sigur voi astepta ca u sa ma abordezi iar dar nu stiu daca ma voi gandi la tine toata ziuasad

| andreea7520 a răspuns:

Mi se pare super ok ca incepi asa cu :ce ochi frumosi ai etc happy
Fetelor le plac complimentele de genu`. cel putin mie`mi plac. continua tot asa. Eu daca as fi fata X ti-as zambi a doua zi si as continua sa vorbesc cu tine (avand in vedere ca esti si simpatic) smug

Cuceresti multe fete daca o tii tot asa, parerea mea devil

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

Paiii... mie mi-ar placea. sHI krek m-as gandi toata noaptea l tine daca pna acum nu team obslaughing. Sh mda. s-ar putea ca in a doua zii s te bag si ew in seama si s incepem o mica konversatiehee hee si as incerka s te fac s zambesti. Dar depinde. daca esti dragut nu te voi respinge, daca nu esti s-ar putea s te respingbig grin... noroc Orkm daca esti indragostit :* sper ca ti-am fost d ajutor. Fundiitsa?:*

| Mixed a răspuns:

Buna!
Depinde de la fata la fata. Sunt fete carora li se pare dragut sa le spui ca sunt frumoase...si sunt fele care poate cred ca le ei la misto daca ii faci prea multe complimente.happy
Eu sunt genul de fata care accepta complimente dar nu pune accent pe ele...happy
Eu as astepta sa ma abordezi daca as fi fata x.happy
multa bafta :* pupici

| sabinozaur a răspuns:

Daca ai fi simpatic deci.thinking cred ca da m`as gandi la tine.happy si la felul in care mi-ai spus de par sau etc. si as zice. nu n`are cum sa ma placa.imi fac aluzii degeaba. daca te-as vedea probabil ti-as zambi si te-as astepta pe tine sa ma abordezi.happy

| Ys a răspuns:

Pai... daca vorbesti in fiecare zi cu ea si ii arati ca o iubiesti o sa se gandeasca la tine.Aratai ca o placi cu adevarat fii tu insasi mie asa imi plac baietihappy. Si succes la agatat...ai grija ce agati aaaa si nu uita undita ca fara ea nu poti sa agatzilaughing

| sweetygirl a răspuns:

Faza cu fata sa te bage in seama mai rar, adica eu nu as baga un baiat inseama doar ca mi-a zis ca am ochi frumosi, as zice "da multumesc, asta stiam" si u ar trebui sa ma bagi inseama.

| acris a răspuns:

Buna cred ca fata ar aprecia sa faci tu primul pas daca esti la liceu sau scoala poti sa o abordezi ii spui ca nu ai inteles ceva la mate daca stie ea sa ii explice iar daca nu esti la liceu si nici la fac poti sa abordezi direct sa o ajuti cand are nevoie sa fii prietenul ei in primul rand si pe urma urmeza sa ii castigi increderea iar chestiile alea cu tenul frumos s ochii mi se par vrajeli oricine poate spune asta unei fete nu neaparat un iubit. incearca sa ii castigi increderea intai si o sa vezi ca pe urma totulo sa decurga de la sine fii tu insuti ca pentru cee ce esti tr sa placa nu pentru cee ce nu esti

| MiKiDuTzZz a răspuns:

Eu as astepta ca tot tu sa ma bagi in seama iar daca n.ai face lucrul asta mi.as zice ca am fost doar un moft de al tau si n.are rost sa insist eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la mine nu tin chestiile astea.Nu imi plac dulcegariile. Un baiat trebuie sa faca multe pentru mine ca sa imi demonstreze ca ma place, altfel nici macar nu ma uit la el.