| Andrei265268 a întrebat:

Iți poți pierde virginitatea la masturbare? (si la fete si la baieti)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este NU si este valabil in cazul ambelor sexe. Virginitatea se pierde/dispare in momentul in care este intretinut primul contact sexual real in urma caruia in vagin este introdus un penis adevarat al unui baiat/barbat. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Raluca591 a răspuns:

Nu, in niciun caz

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Din cate stiu eu, anatomic, la fete, virginitatea se pierde o data cu ruperea himenului, indiferent ca aceasta a fost realizata prin penetrarea vaginului cu un penis sau prin penetrarea vaginala cu unul sau mai multe degete, ce a dus la ruperea acetuia.