| MareleD a întrebat:

ieri am facut un pariu cu un prieten(a fost ideea lui) iar pariul e ceva de genul:

Prin masturbare(la baieti) iti poti pierde virginitatea?

Astept raspunsuri si ofer FUNDAA!

11 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Virgin = persoana care n-a avut contact sexual

cand faci sex nu mai esti virgin, pana atunci, chiar daca te masturbezi esti.
priceput?

suntserios
| suntserios a răspuns:

A fi virgin inseamna sa nu fi avut niciodata contact sexual. Masturbarea, oricat ai vrea tu, nu e act sexual.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru suntserios):

Din pacate ce-ai spus tu e valabil doar la baieti, la fete atat timp cat si-au rupt himenul, ori ca e in urma unui act sexual ori ca e in urma penetrarii cu un vibrator tot dezvirginare se cheama.

| suntserios a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

E valabil pentru orice. Conform dex cuvantul vigrin inseamna

"VIRGÍN, -Ă, virgini, -e, adj. 1. Care nu a avut niciodată relații sexuale; cast, neprihănit, feciorelnic. ♦ (Substantivat, f.) Fecioară, fată. 2. Fig. Candid, inocent, nevinovat. 3. Fig. (Despre locuri) Necunoscut de oameni; nelucrat, necultivat; neexplorat. 4. Fig., (Despre obiecte) Neatins, intact, neutilizat; curat."

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru suntserios):

Mda uite vezi tu conform definitiei de a fi neprihanit si cast... vezi si tu ce inseamna ca masturbarea e tare casta si neprihanitoare. Sau poate vrei sa ma refer la cuvintele "neatins" "intact".

Eu chiar as vrea sa vad prostu ala care o va considera pe o fata virgina desi ea e clar deflorata, si mai ales s-o creada ca "doar s-a masturbat". Indiferent daca e adevarat sau nu, stiti voi vorba aia cu toma necredinciosu sau cu "boys will be boys"

| h3r a răspuns:

Vai, altă scuză cu prietenii.

| Dariusuu a răspuns:

Nu îţi pierzi virginitatea prin masturbare doar printr-un contact sexual.

Deci cine l-a pierdut?

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Nu, nu iti pierzi ivirginitatea. Poti rupe doar ata.
Virgin nu mai esti cand faci sex/dragoste cu o fata.

| Raul5765578 a răspuns:

Nu virginitatea o pirzi la primul contact sexual

| Raul5765578 a răspuns:

Nu virginitatea o pierzi la primul contact sexual

| Moniic16 a răspuns:

Nu iti pierzi virginitatea decat daca faci sex rolling on the floor))))))))))