| mittityka a întrebat:

Prin masturbare iti poti pierde virginitatea?

14 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Depinde de obiectul cu care te masturbezi si de adancimea la care il introduci. daca esti virgina ar fi pacat sa pierzi acea ocazie unica prin masturbare. macar pentru prima data fa-o cum trebuie fiindca apoi te vei putea explora intru totu.

| Picasso a răspuns:

Deci incercam sa fim desteptzi laughing
uite:
"MASTURBÁ, masturbez, vb. I. Refl. A practica onanismul. – Din fr. masturber. "
""A AVEA UN CONTACT SEXUAL (d. bărbați, cu o femeie) a aterizat la punct fix, a bate untul, a-și băga cuponul în fabrică, a o băga, a băga măgaru-n grajd / salamu-n traistă, a băga pe ăla micu’ la serviciu, a băga pe moșu-n beci, a băga ratonul la veveriță, a buli, a cădea la așternut, a călări, a călca, a ciocăni, a cobzări, a cordi, a se culca, a curăța coșul, a i-o da, a da cosor, a da (pe cineva) cu cracii-n sus, a da cu lipici / cu sacâz, a da cu osul, a da de-a dura, a da gaură, a se da huța, a se da în bărci / ghioc, a o da în bijboc / vată, a da la buci / pipi, a da la vâsle, a-i da cuiva pilaf, a descânta, a escalada, a face, a face huța-huța, a formata, a frige, a ****, a găuri, a injecta, a i-o înfige, a împunge cu cornu’, a încăleca, a înșuruba, a întinde, a înțepa, a lovi în creastă (pe cineva), a lua, a lua (pe cineva) în toroipan, a mârli, a naviga în strâmtoarea Dardanele, a pârli, a pompa, a poseda, a pritoci, a i-o propti (cuiva), a i-o pune, a pune dop, a i-o pune în ghioc, a i-o pune (cuiva) între mustăți, a pune toroipanul (pe cineva), a rade, a răsturna cu roțile-n sus, a răzui prapurele (cuiva), a regula, a remaia ochiul, a sări coarda, a scăpăra, a-i tăbăci (cuiva) pielea, a-i sparge (cuiva) ghiocul, a tăvăli, a tivi, a trage un clei, a trage (cuiva) clopote, a trage în cosor / în țeapă, a-i trage (cuiva) la poartă, a trage pe făcăleț, a o trage sub coadă (cuiva), a trage un tighel, a trece Gibraltarul, a trosni, a umple, a vaccina. ""
VIRGÍN, -Ă, virgini, -e, adj. 1. Care nu a avut niciodată relații sexuale; cast, neprihănit, feciorelnic. ♦ (Substantivat, f.) Fecioară, fată.
deci "estem" deshteptzi si ne dam seama

| Picasso a răspuns:

Bubu am cautat in dexonline.ro si le gasestip-acolo big grin
merit un premiu blushing

| Angelique a răspuns:

Nu-ti pierzi virginitatea, doar daca o faci cu un obiect ascutit sau o introduci adanc!

| D0zzz a răspuns:

Virginitatea ti-o pierzi la primul contact sexual, atunci cand himenul se rupe.

| BubuUu_3067 a răspuns:

@Picasso ai fost cel mai tare jur la nici un raspuns nu am ras atat de cand am cont pe TPU. Unde ai gasit si raspunsurile astea nu stiu. cica " a naviga în strâmtoarea Dardanele, a i`o proptii. " si multe altele cititi`le de acolo.
Si sa-ti raspund la intrebare :d
Da dar depinde cu ce te masturbezi si cat esti de sadica ca ma gandesc ca iti trebuie curaj sa te dezvirginezi singura.
te-am pupat love struck`!

| XxLorexX a răspuns:

Intrebarea ta e cam neobisnuita, dar am sa iti raspund. Prin masturbare iti poti pierde virginitatea doar daca folosesti anumite obiecte. Actul in sine este de autocunoastere si de obicei nu iti pierzi virginitatea de la el. Daca mai ai nelamuriri cauta pe net un articol pe tema asta, sunt destule. Sper ca te-am ajutat.

| ArcAnna a răspuns:

Evident.cu un dildo

| ArcAnna a răspuns:

In fine. oameni de tot rasul

| VD_1321 a răspuns:

Da tu cum crezi? Crezi ca daca ai masturbat deamu esti virgina?

| Gstefan a răspuns:

Da poti .

| ch9ps a răspuns:

Daca esti fata da.dar normal esti virgina pana la primul contact sexuala. iar medici spun ca esti virgina pana la ruperea himenului care se poate face prin masturbare cu obiecte asemanatoare penisulu, daca esti baiat doar la primul contact sexual esti dezvirginat, ca ata se poate rupe la pimul contact sexual saupoate sa nu se rupa niiciodatawinking... funda?

| andrutzza_7901 a răspuns:

Doamne da!

| 0.0 a răspuns:

Iti pierzi virginitatea doar prin contact sexual adevarat nu prin indesarea unui bat in gaurile corpului tau