| hunter2010 a întrebat:

Buna la toata lumea, si sarbatori fericite, problema mea sta in felul urmator, am facut dragoste cu prietena mea, prima data (ea era virgina) s-a intamplat inainte de menstruatie cu 1 zi, am folosit prezervativ doar primadata pentru ca a inceput sa aiba iritatii asa ca am oprit folosirea lui, am facut sex in ultima zi de menstruatie si urmatoarele 3-4 zile dupa menstruatie are un ciclu neregulat (mai mult de o luna, chiar o luna jumate), desi nu am terminat contactul in ea niciodata, ba mai mult dupa fiecare act am urinat, pentru ca urina sa distruga eventuali spermatozoizi ramasi pe canal care putea sa fie adusi de lichidul prespermatic. asa ca per total care ar fi riscul sa ramana insarcinata?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Riscul este mare...rugati-va ca norocul sa va surada.

| Alcyon a răspuns:

Neavand ciclu regulat, ea n-are cum sa-si calculeze exact perioada fertila. Prin urmare, ceea ce faceti voi are un anumit risc. Metoda coitului intrerupt pentru unii e buna, pentru altii nu prea. Cam cum ti-e norocul. Doar n-o s-o faceti doar inainte si dupa menstruatie tot timpul? Ar fi mai bine sa mearga la un ginecolog, care sa-i prescrie anticonceptionale.

| hunter2010 explică (pentru Alcyon):

Banuiesc ca nu are perioada fertila cu cateva zile inainte si 3 dupa ciclu, probabil o sa opteze pentru sterilet, ne-am petrecut sarbatorile la munte si nu aveam alta optiune de contraceptie. Metoda coitului intrerupt am folosit-o cu mai multe partenere timp de 3 ani si nu am avut surprize

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

1 la 100, in zilele alea nu are cum sa ramana si mai ales daca nu ai finalizat contactul. Stati linistiti!

| piisycutzza a răspuns:

Sunt 99% sanse. sa faca un test de sarcina sau sa mearga la ginecolog