| ionyionelutza a întrebat:

ma adresez tuturor pers serioase care stiu ce e aia sa suferi din iubire.deci sunt cu 1 baiat de 3 luni noi am mai fost imp odata si cand ne-am desp a plans dp mine el zice ca ma iubeste dar verisoarei lui car nu ma suporta i-a zis ca mai sta si cu altele(intre noi e o dist foarte marecrying) si ca s-a cam plict de mine el acum vrea sa ne impacam prb este ca eu nu mai am inc in el. il iubesc as vrea sa ma impac cu el dar mi-e frica.il iubesc enorm de mult. el zice ca vrea sa ne impacam dar numai intra p mess. si ca sa vb la tel nu are min nu stiu ce sa fac va rog un sfat urgentcrying((( funda celui mai favorabil rasp si restul vot. rog seriozitate... dau funda can am minim 10 rasp

Răspuns Câştigător
| ankappa a răspuns:

BUna iony:*
imi pare rau pentru tine,
Uite in aceeasi situatie sunt si eu
Il plac de 7 ani si il iubesc de 2 ani (am fost doar 5 luni impreuna dar ne'am despartit distanta de 500km si faptul ca ma insela,chiar el a recunoscut asta)
anul trecut s-a despartit de o tipa pentru mine iar anul asta s'au impacat sigh
Am fost acum o saptamana la rudele mele(acolo unde e si el, m'a sarutat, mi-a zis ca sunt singura fata pe care o iubeste ca de restul isi bate joc, etc)
MI'a dat de gandit eenorm; vrea sa ne impacam dar...
Mi'e frica de faptul ca iar si iar ma va insela (cand sunt acolo langa el e cuminte dar cand sunt aici; isi face de cap-apreciez ca imi spune adevarul desi doare enorm)
Nu stiu ce sa zic iony, cat timp vei fi cu el mereu vei avea impresia ca te inseeala si mereu verisoara lui se va baga intre voi
Nu stiu, parerea mea : gaseste'ti un tip de la tine din oras
Dar daca simti ca il iubesti fa ce iti dicteaza inima
Eu desi sunt constienta ca o sa fiu inselata, Prefer sa ma impac cu el(sa le fac tuturor in ciuda: caci multi au zis ca nu se merita) pentru faptul ca il iubesc
Si el a plans pentru mine, cand ne'am desp, cand am intrat in coma alcoolicalaughing cand trebuia sa plec aksa...
Plangeam eu si il faceam si pe el si cica imi ziceau baaietii ca ce are...el nu plange niciodata si pentru o razgaiata ca mine plange
Ma iubea; acum are prietena si dorinta de a fi cu el e tot mai mare
Asa ca daca vrei totusi sa te impaci cu el.
Du'te la el, sau cheama'l pe el la tine
Daca vrei sa vbim mai multe da un mesaj pe privat:* si poate vbim mai deschis

4 răspunsuri:
| SpecialGirl a răspuns:

Din moment ce verisoara lui nu te suporta ti-ar putea spune asta ca sa te faca sa suferi.Dar daca nu mai intra pe mess si nu te mai suna este posibil sa nu mai tina la tine.

| Negative a răspuns:

Invata sa scrii, l-ar bucura foarte tare.

| Merry24 a răspuns:

Eu ma mir ca poti iubi dupa 3 luni eu am inceput dupa 6 luni. elimin-o pe varasa si daca el vrea sa va imapacati fa-o dar impunei o conditie: daca mai asculta de varasa dai papucii definitiv

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Deci daca nu ''are minute'' si nu intra pe mess inseamna ca nu te mai iubeste sau chiar mai rau nu te-a iubit niciodata daca te-ar fi iubit nu i-ar fi spus verisoarei lui ca sta cu altele si s-a plictisit de tine i-ar fi spus adevarul nu cred ca ar trebui sa te mai impaci cu el si nici sa ii acorzi ''credit'' asta ramane la latitudinea lui daca vrea sa te piarda sau sa ramana cu tine iar tu trebuie sa iei decizia corecta adica aceea de a nu mai fii cu el gandeste-te daca acum suferi ca il iubiesti dar daca el te va dezamagii din nou si din nou cata suferita ar fi trebuie sa te gandesti si la consecinte deci mai bine ar fi sa il lasi sa isi dea seama ce a pierdut si ca nu te va mai avea niciodata asta numai daca tu nu tii cont de sfatul meu si te arunci in bratele lui ca un soarece in coltii unei vipere, sunt baiat si stiu ce fel de om e daca a mintit in legatura cu tine nu te mai iubeste si chiar mai rau si-ar putea bate joc de tine a doua oara mai bine fii precauta si sper ca nu te-am plictisit cu morala mea.