| Eveee a întrebat:

Ma macina o problema de cateva luni, eu am fost crescuta intr-un mod normal si pana acum nu am fost interesata de acest subiect mai deloc.De curand a inceput sa imi placa de un baiat mult,probabil nu-mi impartaseste sentimentele dar nu asta este problema. Ceea ce ma jeneaza este ca ma simt foarte atrasa sexual de el si am ajuns sa vreau sa fac sex, sa ma gandesc non stop la asta, sa nu pot dormi din cauza asta, lucru care ma sperie teribil pentru ca am aproape 15 ani si niciodata nu mi-am imaginat ca o sa vreau asta atat de devreme.Eu si prietenele mele suntem foarte deschise in legtura cu acest subiect si, recunonsc, vorbim destul de des despre asta. Nu ma considerati o curva, nu m-am sarutat niciodata si nici prieten nu am avut, de-asta ma sperie aceasta dorinta a mea care a pus stapanire pe mine zi si noapte.Este posibil sa fie de la hormoni si toate schimbarile emotionale care se produc in corpul meu, am intrat in primul an de liceu si poate asta ma face sa ma gandesc cum ca ar fi permis, dar stiu ca ar fi o greseala.Credeti ca tine de hormoni si ca e posibil sa treaca? Va rog, raspundeti la aceasta intrebare doar daca aveti capacitatea necesara sa intelegeti, as prefera sa nu ma luati la misto.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e nimic grav cu tine, la varsta ta numai hormonii sunt de vina si daca esti fata cuminte si sa nu faci vreo prostie ca apoi sa regreti atunci e ok si da...o sa treaca si dorinta asta de a face sex

| EdwLo a răspuns:

Sex faci cand trebuie, nu acum ca ai pofta laughing O vei face cu iubitul. Daca vrei te poti masturba, te v-a ajuta foarte foarte mult deocamdata.

big grin Si nu e absolut nimic scarbos sau iesit din comun sa faci asta happy

| shadow72 a răspuns:

Nu ai nimic. daca iti faci un priteten si incepeti sa va pipaiti si vio o sa mai scada din hormoni.
incearca masturbarea se poate sa te ajute

| Alex_2905 a răspuns:

Nu, tine de chestia ca tu, nu ai avut prieten. Nu face prostia cu sexul. toate la randul lor.

| Pitzipoanca a răspuns:

Clar tine de hormoni. Nu iti fa probleme, va trece. Ma rog, sunt perioade si perioade. Eventual te-ar ajuta masturbarea, fara introducerea unor obiecte/ degetelor in vagin. Adica sa ai grija sa nu te deflorezi cumva. Toate cele bune si stapanire.

| slrs a răspuns:

Lasa-mi id-ul tau din ce oras esti?

| Jolly12 a răspuns:

Buna.In primul rand nu faza cu ma considerati curva ar trebui sa iti iasa din vocabular avand in vedere ..mediu normal in care ai crescut stii si tu foarte bine ce insemna sa fii curva (sa sari din floare in floare,sa iti inseli iubitul,sotul) etc,nu sa te gandesti ca daca ai atractie sexuala de cineva esti c.happyNUNUNU.Ce cred eu, probabil ca si pietenele tale au o influenta asupra ta, acum nu stiu daca negativa sau pozitiva, ca asa se intampla in grupurile de fete, unele sunt mai cumintele altele nu. Sper ca intelegi ce vreau sa iti spun.Probabil tu acum incepi sa descoperi sentimentele astea de indragostealahee hee si fara sa vrei te gandesti la sex...ca na hormonii.Gaseste`ti o alta ocupatie sau pune ochii pe alt baiat sa fie atractia reciproca si poate cine stie big grin

| riciu13 a răspuns:

Viata sexuala poti sa o incepi de la ce varsta vrei doar ca e nu e bine asa repede deoarece nu esti dezvoltata complet incearca sa te abtii de la ganduri de genul asta si probabil ca striga hormoni in tinelaughingglumeschappy

| Phillip a răspuns:

Bună.

Da, păi cam aşa se întâmplă, având în vedere că tu nu ai mai avut prieten înainte, şi te simţi atrasă de un băiat, e logic să ţi se întâmple aşa. Dacă îţi place de el, spune-i-o pur şi simplu, vezi ce zice.
La 15 ani, nu eşti încă maturizată complet ca să îţi începi viaţa sexuală, dar merge şi de la 12-14 ani, pentru că aşa-s fetele în ziua de astăzi.
Cum să faci să scapi de acest lucru? Păi să nu te mai gândeşti, să-ţi găseşti altă ocupaţie, fă-ţi unghiile, ieşi cu prietenele afară, cunoaşte băieţi..Chestii de fete, tu ştii mai bine decât mine ce trebuie să faci.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : just.me_phillip