| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Ada si am 16 ani. Va rog mult de tot ajutati-ma! Am avut o relatie cu un baiat, timp de un an. In urma cu 6 luni ne-am certat, foarte tare si de atunci nu ne-am mai impacat. Eu il iubeam si pot zice ca si el ma iubea, dar pe 04-01-2010 cand ne-am certat mi-a dat un msg in care mi-a zis asa :"Nu te-am iubit. Am stat cu tine din mila. Nu ma mai cauta ca intre noi nu va mai fi nimica. Pa." Ma afectat foarte mult msg-ul ala... Nu mai era nimic intre noi, nici prieteni nu ramasesem. El era dn aceeasi gasca. Ieseam seara de seara in oras. Imi era fosrte greu sa il uit. El ii povestea unui prieten (tot dn gasca noastra) ca el mi-a dat msg-ul ala atunci pentru ca era suparta pe mine si vroia sa se razbune. Ia mai zis ca el inca ma iubesc. Asta fiind dupa o luna jumate. Dupa 2 luni ne-am impacat ca amici. Totul era ok. Inca il iubeam, dar eram putin mai fericita pentru ca ma simteam aproape de el. Cand aveam problema ma ajuta cu ce putea, deci inca ma iubea. Am vrut ca relatia noastra (ca iubiti), sa inceapa de la inceput sa lasam trecutul in spate si sa ne vedem incontinuare de releatia noastra. Insa cand am vb cu el despre asta a zis ca momentan nu vrea sa ne impacam... Au trecut 6 luni de cand nu mai sunt cu el si inca il iubesc foarte mult si vreau sa fac tot posibilul sa ma reimpac cu el. Simnt ca fara el mor. Viata mea nu are niciun rost fara el. Nu mai sunt eu cea care eram. Va rog mult, ajutati-ma. Dau fundita.

6 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Te cred dar trebuie sa depasesti
nu poti sta o viata dupa el.
Gand doar ca el se culca cu altele, se distreaza in timp c u stai ca prostuta gandindu te la el
NU SE MERITA!
gas un baiat demn de tine.

| Just a kid a răspuns:

sadsi pr meu mi-a zis multe cand neam despsadbine nici chiar asa dar mi-a zis ca nu ma mai iubeste. mi-a zis sa ii uit nr de tel si sa-l uitsadsi asa am facut...si dupa 3 saptamana m-a cautat el pe mine.
daca tu spui ca te ajuta cu ce poate si ca te iubeste incearca sa te indepartezi tu un pic de el sa vezi daca face ceva sa va apropiati. ia nu ii mai scrie nimic pe mes cateva zile nu mai vorbi deloc cu el cateva zile. daca te iubeste iti va simti lipsa sigur si va veni la tine. e greu dar incearca. daca fiind amici in 6 luni nu v-ati impacat incearca sa nu mai vre tu sa vb cu el(nu zic sa nu-i raspunzi sau ceva. dar vezi nul mai cauta tu deloc.asteapta sa se bage el in seama cu tine.asteapta putin sa vezi daca iti simte lipsa)
sau dai intr-o seara un msg zii ca il iub si ca nu l-ai uitat si ca daca nu va fi prea tarziu cand va vrea va veti impaca.formuleaza tu cumva un mesaj frumos si dail.si pe urma nu ii mai zi nimic nimic nimic.si asteapta sa vezi ce se intampla.(dai msgu inainte sa se culcebig grineu cred ca are mai mult efect.ca adoarme gandinduse la tine sigur:*)

| Pufi02 a răspuns:

Dupa parerea mea si el tinea la tine dar nimic mai mult si in fond daca nu vrea nimic mai mult iti faci rau de geaba adica ar trebui sa intrerupi o perioada min o luna si sa iti pui in ordine gandurile si sentimentele si apoi sa e gandesti ce vrei sa faci

| Mihaic93 a răspuns:

Iti recomand un psiholog.Sincer!

| GeorgeRadu a răspuns:

Mori fara el?
Viata ta nu mai are rost fara el?
Trezeste-te fata meawinking, sunt o gramada de baieti in lumea asta. Poate nu l-ai gasit inca pe cel potrivit, dar nu trebuie sa dramatizezi pentru un baiat, care parerea mea se joaca cu sentimentele tale happy. Incearca sa nu mai iesi cu aceeasi gasca daca chiar vrei sa il uiti. Uita-te si dupa alti baieti ca sunt o gramada doar nu e unic laughing

| Ionut_8418 a răspuns:

Chiar crezi ca prietenu ala al lui ti-a dat msg? se scuza de nu mai putea daca tinea intr-adevar la tine. si daca nu v-ati mai impacat inseamna ca el ti-a dat msg si ca asa a fost. vezi cum se comporta incearca sa vezi daca tine la tine. daca merita sa incerci daca nu, incerca sa-l uiti