| adela_4401 a întrebat:

ma numesc adela si as vrea sa va pun o intrebare.eu am o prietena care de la un timp ma evita.noi ne consideram bff(best friends forever), dar vazand ca nu mai este acea persoana ca la inceput am hotarat sa nu mai vb cu ea.ne certam in fiecare zii si am decis sa ma mut in alta banca cu alta fata pe care o consider o prietena buna. ce sa fac? sa ma impac cu prietena mea cea veche sau sa incep alta"relatie"cu prietena cea noua.

Răspuns Câştigător
| Allee_4312 a răspuns:

Buna Adela! Faza e ca si ea doreste cateodata sa fie singura.sau si-a gasit un iubit si vrea sa stea mai mult timp cu el., but daca va considerati bff ar fi trebuit sa-ti spuna... Se poate ca si tu sa o fi stresat si sa fi stat cu gura pe ea {am mai patit`o si eu :]] } tot ce`ti pot spune e ca mai bine incerci sa vorbesti mai in amanunt cu ea si sa vezi ce se petrece. Nu incepe cu alta prietena adica sa fii cu aceea bff pentru. ca prietena ta de care ai spus o sa se simta data la o parte. Mult mai bine daca vorbiti despre situatia asta. :] Cine stie poate trece printr`o perioada grea. :] Sper ca te-am ajutat :].

1 răspuns:
| buburuza_4437 a răspuns:

Probabil e mai bine sa vorbiti despre prietenia voastra si sa incercati sa va impacati. puneti-va de acord in anumite privinte. daca nu ajungeti la o concluzie in leg ca pr voaastra distantati-va.shy eu am avut o bff(ne cunoastem de 16 ani) cu care vorbeam despre tot, ne spuneam toate secretele dar de cand am inceput liceul ne-am distantat nu mai suntem ca inainte.acum eu am o alta bff colega mea de banca deci cred ca si tu ar trebui sa incepi o prietenie noua cu colega ta, cine stie poate o sa iti fie o pr mai bunahee hee