| Alina_6324 a întrebat:

Ma numesc Alina, am 15 ani si am si eu o intrebare pentru voi: in urma cu o zi am facut sex neprotejat cu iubitul meu iar el si-a dat putin drumul pe langa vaginul meu, nu in vagin. vreau sa aflu probabilitatea de a ramane insarcinata in aceasta situatie? El spune ca nu si-a dat deloc drumul in mine... dar nu stiu ce sa cred, va rog ajutati`ma si raspundeti-mi la intrebare.

Răspuns Câştigător
| Ирина19 a răspuns:

Nu poti fi insarcinata, am avut si eu exact aceeasi situatie si a fost totul ok.Stai linistita! Bafta

10 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Poti ramane insarcinata, pentru ca lichidul pre-ejaculator poate contine spermatozoizi, in plus nu ai niciodata garantia ca-si poate controla ejacularea. Daca si-a dat drumul putin in tine si daca mai esti si in perioada fertila, ati pus-o de o sarcina.
Daca tot ai facut-o, fa-o cu cap si fa-l sa foloseasca prezervative, e 8 lei o cutie de Durex cu 3 prezervative, caci tu esti cam mica pentru anticonceptionale. Daca nu vrea, isi cam bate joc de tine. Daca ramai insarcinata, ce faci, mai ales ca ai doar 15 ani?

| Libelle a răspuns:

Anonim.esti obsedat/a

| elena a răspuns:

De ce nu ti-ai pus aceasta intrebare, inainte de a face sex, la 15 ani, cu prietenul tau? Acum stai si tremura, pana iti vine ciclul, ca sa vezi, daca ai ramas sau nu insarcinata, daca erai in perioada nefertila...ai scapat.

| DevilLife a răspuns:

Hmm...eu nu va inteleg! pai voi nu simtiti domnisoarelor cand iubitul ejaculeaza in vaginul vostru sau? si intr-adevar pentru linistea ta ia pastila de a2a zi dar nu exagera ca poti sa numai faci bebe

sau asa ma sperie pe mine farmacistele si restul lumiilaughing

| RobertClaudiu a răspuns:

Foloseste pastila de a 2 zii pentru orice eventualitate dar asa nu esti insarcinata

| Mik3 a răspuns:

Nu cred ca poti ramane insarcinata happy

| Gabriella_1938 a răspuns:

Poti sa ramai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cineva a sters postarea initiala, revin. Esti o parasuta minora, o curva in devenire. Pina una, alta, mai bine te-ai ocupa de scoala si vezi ca sexul la virsta asta il poate duce pe partenerul imbecil si inconstient la puscarie iar pe tine in grija statului deoarece ai o familie dezorganizata si incapabila sa te educe!
Art. 218 - Actul sexual cu un minor (1) Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum si orice alte acte de penetrare vaginala sau anala comise de un major cu un minor care nu a implinit varsta de 13 ani, se pedepseste cu inchisoare de la 2 la 7 ani si interzicerea exercitarii unor drepturi. (2) Fapta prevazuta in alin. (1) savarsita de un major cu un minor cu varsta intre 13 si 15 ani, se pedepseste cu inchisoare de la unu la 5 ani. (3) Fapta prevazuta in alin. (1) comisa de un major cu un minor cu varsta intre 13 si 18 ani, de catre o persoana care a abuzat de increderea victimei sau de autoritatea ori influenta sa asupra acesteia, se pedepseste cu inchisoare de la 2 la 7 ani si interzicerea exercitarii unor drepturi. (4) Fapta prevazuta in alin. (1) se sanctioneaza cu inchisoarea de la 3 la 10 ani si interzicerea exercitarii unor drepturi atunci cand: a) minorul este ruda in linie directa, frate sau sora; b) minorul se afla in ingrijirea, ocrotirea, educarea, paza sau tratamentul faptuitorului; c) a fost comisa in scopul producerii de materiale pornografice. (5) Cu aceeasi pedeapsa se sanctioneaza fapta prevazuta in alin. (2) si (3), savarsita in conditiile alin. (4) lit. c).
( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze dar anonim are dreptate chiar nu inteleg generatia asta voi faceti sex de la 14-15 ani trebuia sa te gandesti la consecinte inainte acum stai cu inima in dinti ca asa iti trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si chiar daca a facut sex la 15 ani, nu iti da tie dreptul sa o faci curva. Raluca, dormi? fa ceva in legatura cu asta. si eu postez acum anonim, dar totusi chiar asa orice nebun poate scrie injurii de o asemenea neobrazare?