| anonim_4396 a întrebat:

BUNA. Ma numesc Amina, am 17 ani si pot nu stiu de ce nu am deloc incredere in mine. Pana acum am avut doar un singur prieten, si multe rude imi spun ca cum asa la 17 ani n-ai nici un iubit. Asa sunt de trista. Mentionez ce sunt frumoasa si arat bine, ma imbrac frumos, doar ca am pistrui pe fata si uneori mi se pare ca sunt asa urata. Multe fete de la scoala au prieteni si eu nu. Parca simt ca viata trece pe langa mine. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Amina, nu te descuraja, viata nu este la fel pentru toti. Bucura-te ca esti frumoasa si sanatoasa. In privinta pistruilor.sincer,eu le consider chiar nostime. Nu-ti mai face ganduri ca nu-ti vei gasi un iubit. Nici nu te astepti cand va aparea iubirea si vei vedea ca ea aduce pe langa simtiri depline si putina suferinta. Fetele de scoala poate au prieteni de o zi sau doua, dar asta nu inseamna ca si iubesc. Tu ce-ai vrea? O iubire de fatada sau una adevarata? Asteapt-o pe cea adevarata si de durata. Poate vei avea mai multe experiente, ceea ce este bine, pentru ca astfel vei invata ce trebuie sa faci si cum sa alegi in viata. Pana atunci, bucura-te de tineretea ta alaturi de cei apropiati. Daca dorinta ta este asa de mare, incearca sa-ti faci un grup de prieteni, pe calapodul tau, in care sa te simti bine, si poate vei gasi si ceea ce doresti.

| Maia a răspuns:

Nu te stresa pe chestiia asta.Mai devreme sau mai tarziu o sa gasesti pe cineva.Cu atat ce cauti, cu atat nu gasesti asa mi se intampla mie.Iesi cu prietenii, distreaza-te asa ai sanse sa intalnesti mai multe persoane, oricum ai timp si pentru iubiti.In ceea ce priveste increderea in fortele proprii nu te lasa intimidata de spusele altora sau de ceea ce vezi in oglinda intr-o zi, pentru ca depinde de starea de moment si de aici pleaca acel lucru cu sunt frumoasa, nu sunt frumoasa, fiecare are frumuseata lui.Si ca sa scapi de pistrui te poti duce la dermatolog, o sa-ti dea diferite creme/solutii care ii va face sa dispara sau sa fie mai putin vizibili http://www.fistichiu.ro/Moda-Si-Tendinte/cum-scapi-de-pistrui.html. Curaj >:D

| zuzu_4658 a răspuns:

Ba nu-i adevarat si eu am la fel ca tine si nu am avut relati pana acum. bine pe mine nu ma aptrag toti pustani astia de liceu... da nu trebuie b sa fi suparata. cauta si ai sa vezi.asa zic si eu da mi-am dat seama ca nu ma atrag toti astia de liceau care n-au minte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita poate nu a venit ziua sa-l cunosti esti inca tanatra si orice in viata are un inceput!

| adryano_3550 a răspuns:

Ai tot timpul inainte de prieteni fi tu insati