| Raluca_Ralu_1995_oYv7 a întrebat:

Buna ma puteți ajuta si pe mine? Am avut intarziere de 3 zile de ciclu si am avut dureri de burta, greata in timpul întârzierii si astăzi a inceput sa îmi curga sange. Astept raspunsu

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Astfel de mici intarzieri in pornirea menstruatiei se produc destul de frecvent si se datoreaza faptului ca s-au produs mici dereglari hormonale pe parcursul ciclului menstrual abia terminat. Se considera ca intotdeauna producerea menstruatiei reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99%, in ciclul menstrual anterior nu s-a produs fecundarea ovulului deci nu s-a format o sarcina si din acest motiv se elimina din uter sub forma de menstra ENDOMETRUL imbatranit si degenerat care in lipsa sarcinii a devenit inutil. In consecinta este IMPOSIBIL sa se produca o sarcina. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul menstrual, nu poti fi gravida.