| Asd1231 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Acum 2 săptămâni am avut un contat sexual neprotejat cu soțul meu, unde acesta a ejaculat in mine... acum 4 zile am început sa am câteva scurgeri nesemnificative maro, iar după 2 zile a început sa mi curgă sânge ca la menstruație. In general când sunt in aceea perioada a lunii, am dureri de burta și spate, dar acum nici cea mai mica înțepătura. Știe cineva despre ce este vorba?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ar fi urmat ca acum in aceste zile sa inceapa menstruatia, reiese ca s-ar putea ca in urma cu "doua saptamani" sexul neprotejat finalizat cu ejaculare in vagin, sa fi fost intretinut exact in PERIOADA FERTIA a actualului ciclu menstrual. Fiindca afirmi ca nu au aparut/produs simptomele premenstruale obisnuite si de asemenea initial s-au produs anumite scurgeri slabe nesemnificative dar acestea au fost urmate si de eliminare de posibila menstra, situatia devine incerta si s-ar putea ca aceste aspecte sa reprezinte un semnal de alarmare privind posibilitatea de a se fi realizat si instalat o sarcina. Testul de sarcina poate da raspunsul exact si corect privind situatia certa in care te afli fiindca in cazul unei sarcini rezultatul va fi pozitiv. Bineinteles ca poate fi vorba si de o "intarzierea" de cateva zile a menstruatiei datorata unor posibile dereglari hormonale. Multa sanatate!

| Kira5854 a răspuns:

Cat dureaza ciclul tau menstrual? PE ce data a fost ultima ta menstruatie si pe ce data trebuia sa vina estimat de tine conform mediei ciclului tau menstrual, in cazul in care ai o zi-2 decalare?

Răspuns utilizator avertizat