| Katty009 a întrebat:

Buna!
Ma puteti ajuta si pe mine cu niste statusuri pentru prietene?

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.
2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.
3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.
4. Prietenia este tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin
8. Prietenia este un blând angajament al inimii.

9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

10. Prietenia este una din mângâierile vieţii.
11.Prietenii vin si pleaca, doar cei fideli raman!
12.Un prieten bun ca tine, trage la un om ca mine!
13.Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten!
14. Nu judeca un om dupa greseli, ci dupa prietenii!
15. Arata-mi cu cine te-mprietenesti ca sa iti spun cine esti!
16. Un prieten adevarat e cel care pune in fata lui orice pericol ca sa te scuteasca pe tine!
17. Cel mai bun prieten e cel care si-ar da si viata pentru fericirea ta, nu care ti-ar lua viata pentru niste bani!
18. Un prieten bun e cel care te ajuta cand ai nevoie, nu dupa ce nu mai trebuie
19. Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna, caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana!
20. Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau!
21. Nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prietenei de pe pamant.
22. Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit
23. Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •
24. Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •
25. Ea ma certa, ea ma`ntelege ea e sora mea sh mi`o dovedesteeeee
26. Chiar daca eL nu o sa`Mi sp0ona " nOapTe bUna! ", sau pe sTrada " buNa! ". am o pRieteNa care ma suNa ca sa`mi sp0ona " faTa esti de 1000 de ori mai buna deCat aia pe care eL o suNa
27. Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, ci punct
28. Poate ca pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume. Prietenia adevarata nu se uita niciodata
29. •Un prieten bun e cel care te ajuta cand ai nevoie, nu dupa ce nu mai trebuie
30. Cel mai bun prieten e cel care si-ar da si viata pentru fericirea ta, nu care ti-ar lua viata pentru niste bani!
31. love struckxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx[Cazi, t ridici, tot ce zici.e rabdare.Plangi,t distrugi, vrei s fugi.sh t doare.Dai, tot c ai, sh c n`ai.totushi pare.K nu t descurci sa le pui lumea l picioare.]by andrushka din 39:X[A]love struckxO prietenie trece si prin fox!love struck
32. Adevarata prietenie este ca sanatatea. Valoarea ei este rar apreciata pana cand nu ai pierdut-o.
33. Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.
34. am aflat ca nu poti avea incredere in nimeni,am aflat ca la cel care te astepti mai putin te poate trada, am aflat ca nimanui nu-i pasa daca sun fericita sau trista, am aflat ca in lume exista mai multa ura decat prietenie
35. Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai; cand simti ca viata n-are nici un rost gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait;. cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca; iubeste-ti viata si mai ales prietenii;.E cel mai de pret lucru.Este luna internationala a prietenie
36. cand te gandesti ca i multi prietenii. intr-o clipa dispar toti rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false sh dupa aia toti isi bat joc de tine. daca vi s-a intamplat ignoratiii pe totiii uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii.sadcryingsad.
37. caut dar nu stiu ce, vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine, un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des
38. Ce trist e sa realizezi ca ceea ce simti tu pentru mine e doar prietenie cand eu pentru tine simt o iubire adevarata
39. Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit.
40. cu tupeu mergem inainte/cu frica mergem inapoi/cu prietenie mergem impreuna/cu iubire mergem amandoi
41. Din prietenie adevarata se naste o iubire eterna!
42. dragostea inseamna suferinta sadpe langa prietenie care inseamna alinare.
43. E grew cand baiatul pe care-l iubesti pe zi ce trrece tot mai mult.nu-ti da atentzie.el stie ca mori dp el.ca il intalnesty in viecare vis. susipini.si nu ramane decat sa visezi ca intr-o zi vei simti din nou ca vei traii.dar e si mai grew cand acelasi el se indragosteste de ea.de prietena ta cea mai buna.momente de chin de teroare.noptzi nedormite.regrete.lacrimiile necontenite.atunci cand afli ca si ea il iubeste.acum ce sa mai faci.se iubeskk,,,, poate ca intr-o zi ii vei vedea impreuna.visele tz-i se naruie. orice fel de speranta dispare si nu ramane decat un gust amar.nu ai vrea sa dai ochii cu ea.si totusi se intamplat.pentru ca toate se intamplat pentru ceva anume.ea nu vrea.ea te iubeste desii asta inseamna sa-si sacrifice iubirea.tzine la tine mai presus de orice.si desii e distrusa de sentimentul vinovatziei te alege pe tine.ei bine asta inseamna prietenie adevarat.iar astfel de incercari sunt pentru a realiza cat de mult contam pentru unii prietenii.si ca o prietenie adevarata ramane indiferent de orice
44. Eu am dragostea, dar n-am prietenia! ce rost are dragostea fara prietenie si prieteni!?!
45. In fiecare prietenie exista o drama. si chiar printre florile cele mai blande te lovesti de o lacrima cruda si rece.
46. Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia. iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist, tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima
47. Multi rostesc cuvantul `Prietenie`happyDar putini il intelegsad
48. Nu putem merge departe in prietenie, daca nu suntem dispusi sa ne iertam unii altora micile defecte.
49. O adiere de vant a adus racoare.si cu ea pe tine in sufletul meu.a inceput ca un joc.a continuat.nu credeam niciunul din noi ca o sa fie iubire, o prietenie, cel mult afectiune de amici.acum amandoi vrem ca distanta sa nu mai existe, sa nu ne mai desparta nimeni si nimic.am descoperit cel mai nobil sentiment.se joaca cu amandoi, ne-a vrajit pe amandoi si niciunul nu vrea sa renunte.te iubesc:X:X:X
50. Ea nu e sora mea pe bune, dar am avut noroc ca am gasit-o printre atata lume.