| ioana14 a întrebat:

Buna ma puteti ajuta va rog cu o demonstratie ca "salcamul" de (stefan octavian iosif)apartine genului liric... dau funda+vot(scuze categorie )

Răspuns Câştigător
| cheryybloosomm a răspuns:

E usor! scrii asa:
poezia salcamul de stefan octavian iosif apartine genului liric deoarece autorul isi exprima in mod direct cu ajutorul personajelor la care participa la actiune
atat!

| BeetweenUs a răspuns (pentru cheryybloosomm):

Tu esti prost/proasta? apartine genului liric si are personaje care paricipa la actiune? laughing))))))) lasa-te.
corect : poezia salcamul de stefan o iosif apartine genului liric deoarece autorul isi exprima in mod direct sentimentele, gandurile, ideile prin intermediul eului liric.

4 răspunsuri:
| ioana14 explică:

Da stiam asta dar vreau putin mai dezvoltat:d

| ioana14 explică:

Fraier/fraiera in primul rand esti u si nu e tema e o curiozitate pentru o lucrare sa vad daca am scris cat de cat daca am facut bine si pentru tine am 16 ani

| matawata a răspuns:

Bai,no offence dar e a 3 a intrebare la o categorie GRESITA in care tu rogi fraierii sa iti faca temele, cati ani ai?