| AndreeaDewa a întrebat:

Buna!
Mi-a venit menstruatia 3 luni la rand regulat fara probleme.
Dar am auzit de menstruatia peste sarcină.
Eu nu am avut chiar un contact sexual pentru ca m-a durut maxim 10-15 secunde ..Acum a patra luna am simtit niste miscari mai sus de buric, sunt stresata, imi bate inima si mi-e frica sa mai fac ceva. (nu si-a dat drumul in mine).
Doar ca mi se pare ca misca mai in sus de buric ceva si de aici am cautat pe net si am devenit foarte stresată...A fost primul meu contactsad..si ma simt balonata.
Un sfat as dorihappy
Va rog.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa te prezinti la medicul de familie pentru a fi consultata si diagnosticata corect in cazul in care acele senzatii de miscari suspecte se vor mentine si in zilele urmatoare. Eventual sa-ti prescrie un tratament, sau vreun medicament care sa reduca/elimine starile de balonare. Fiindca in alta parte NU prea ar fi unde?, sau sa aiba vreun rost sa te prezinti, fiindca in situatia prezentata si precizata de tine, se poate aprecia fara teama de a gresi ca in privinta existentei unei sarcini chiar si ipotetice, este abolut IMPOSIBIL sa poata fi vorba de a exista asa ceva. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| CinevaCuCeva a răspuns:

Cât timp nu a ejaculat nu e problemă, ia mai bine un test de sarcina să fii sigură.

| AndreeaDewa explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult esti tare