| mirelaQSW a întrebat:

mi-a venit menstruatia intarziata cu 10-15 zile in ultimele luni si m-a tinut doar 2 zile, imi curgeau si cheaguri de sange. Mentionez ca am si chisturi, si ma durea burta destul de tare si de 2 luni am sanii mult mai moi ca de obicei. E posibil sa fiu insarcinata? Am facut sex fara prezervativ de 2 ori cu o zi inainte sa imi vina, nu si-a dat drumul in mine. Alte simptome de sarcina nu am, ma simt mai mereu obosita si lenesa dar cred ca este de la caldura.

3 răspunsuri:
| Sexualitate a răspuns:

N-aş face o relaţie între problemele menstruale pe care ni le relatezi (frecvente la femeile tinere) şi o eventuală sarcină. Însă dacă ai avea mereu grijă să te protejezi n-ai mai avea motive să fii speriată...

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sexul are loc in ultimele zile ale ciclului menstrual, si nici nu se finalizeaza cu ejaculare in vagin, in acest caz posibilitatea instalarii unei sarcini este teoretic aproape imposibila.In cazul in care s-a pornit si menstruatia se poate considera ca nu exista nici un motiv de ingrijorare cu privire la o ipotetica sarcina.Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Toate acestea sunt semne de sarcina.