| Onitzaaa a întrebat:

Buna, am o mica problema și as avea nevoie de niște răspunsuri. In luna August am avut ultimele contacte sexuale și au fost protejate, cu prezervativ. In luna Septembrie mi-a venit menstruația, iar luna aceasta ar trebui sa îmi vina in data de 11 Octombrie. Cateva zile am avut niște scurgeri maronii, la fel cum sunt cele din ultimele zile de menstruație și curge foarte puțin. Menționez de asemenea ca ma simt destul de balonata și cu dureri de spate, dar de obicei, inainte de a-mi veni menstruația ma dureau sânii și burta, acum nimic, nu am semne cum ca ar trebui sa imi vina ciclul. De la ce credeți ca ar putea fi acele pete de sânge maronii? Ar putea fi vorba de o sarcina, ar avea rost sa fac un test de sarcina?

Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai putea merge la ginecolog ai vrea? Ce zici vrei?laughing

| Floridori a răspuns:

Deoarece sexul a fost protejat, iar menstruatia si-a facut aparitia ulterior, inseamna ca exista o garantie ca nu exista sarcina.

Faptul ca uneori apar astfel de scurgeri cu cateva zile inainte, sau dupa sangerarea menstruala propriu-zisa, este ceva normal, acele secretii reprezentand un proces normal prin care sistemul reproducator se curata.Este vorba de sange rezidual oxidat amestecat cu secretie vaginala. Daca nu prezinta miros urat, nu ai niciun motiv de ingrijorare.

Numai bine!

| Anuskaa a răspuns:

Da fa un test de sarcina.