| Diana11498 a întrebat:

mie imi place mult de un baiat, dar nu stiu daca el ma place ( prietenii imi spun ca da), si revelionul o sa il facem mai multi prieteni printre care si el. As vrea sal sarut. Ar fi bine? dar cum sa-mi fac curaj?:crying(

Răspuns Câştigător
| DragosMentol a răspuns:

Hmm. pei sugestia mea este in felul urmator:
Invital undeva pe afara inainte cu o zi de revelionwinking,vorbiti. vedeti voi si iti dai si tu seama din reactii si gesturi daca te palce poti chiar sa-l saruti de atunci (crede-ma pe cuvant ca nu ii va displacea ),deoarece il scutesti de toata conersatia pe care trebuie sa treaca ca el sa te sarute pe tine,stiu tie usor asa, dar o sa-i placa mai mult daca faci tu pasul asta si vei vedea ca pe urma el o sa ia initiativa si nu va mai trebui sa faci nimic altceva decat acest sarut mic care sa-l faca sa inteleaga ca il placi pentru ca poate nu te-ai gandit dar si el este la feld e confuz ca tine laughing.

Trebuie sa intelegi cum gandeste omul ca sa stii tot ce va face in viitor, chiar ieri vorbeam cu cineva care a ramas profund surprinsa de cat de bine deduc ce va face cel pe care vrea sal cucereasca.

Bafta multa!

4 răspunsuri:
| Bogdy00 a răspuns:

Acum depinde. Daca si el te place va reactiona pozitiv, chiar daca va fi putin mirat. Daca totusi nu reusesti, incearca sa il iei la o masa mai retrasa si sa vorbesti serios cu el. Nu trebuie sa te duci sa te chinui sa-l saruti sau mai stiu eu, pentru ca daca el te va respinge te va durea sufletul si nu cred ca vei vrea. Cel mai bine e sa discuti cu el face to face si poate vei avea noroc. Bafta :*

| vάĝàвøήτ a răspuns:

Pai acum`a fa sh u un sacrificiu daca vrei sa-l ai p`acel baiat ar fi o sansa unica de revell sa-l da`i pe spate q un sarut. Cauta`ti curajuu sh fa`o>big grin

| STEFANXxX a răspuns:

Asculta,Diana.El trebuie sa stie precis ca tu il placi, daca nu va sti degeaba il vei saruta si iti vei irosi curajul.Incearca sa-i spui cumva ca iti place de el si vezi ce parere are el despre tine.Iar atunci puteti sa va sarutati cind vreti.SUCCESwinking

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pai de ce trebuie sa iei tu initiativa? sti ca daca lui nu ii va placea, vei fi catalogata intr-un fel.te risti? oarecum, daca de revelion veti fii impreuna si va avea ceva special pentru tine, va lua el initiativa, nu cred ca ii sta bine unei fete sa ia initiativa...e mai romantic si inteligent ca initiativa sa ii apartina baiatuluiwinking. multa distractie si Sarbatori fericitehappy