| Flori543 a întrebat:

Mie luna aceasta mi-a venit menstra pe 26, luna viitoare trebuie să-mi vina pe 20. Când sunt in perioada fertila in luna Ianuarie? Pot întreține relații sexuale in perioada 1 - 10 Ianuarie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu poate sa-ti inceapa viitoarea menstruatie in data de 20 ianuarie decat in cazul in care ciclul tau menstrual este scurt de doar 24 de zile. Dar daca intr-adevar are mereu lungimea de 24 de zile si este un ciclu REGULAT atunci perioada fertila se va situa intre zilele dintre 2 ianuarie si 7 ianuarie, Poti intretine sex insa doar protejat. Sanatate!