| anonim_4396 a întrebat:

nici nu stiu cum sa incep, aseara prietenul meu mi-a facut un semn pe gat si azidimineata cand m-a vazut mama parca a luat foc nu stiu ce vede asa rau in asta problema e ca ai mei sunt despartiti si tata e in alta tara si vrea sa ii zica si el e o fire foarte rea. sunt sigura ca ma va certa rau de tot si acum mama ma tine inchisa in casa.am 14 ani. ei se cearta mereu pe mine la cine sa stau si ma gandesc ca o sa fie si mai rau nu stiu ce sa fac.si nu inteleg ce vede asa rau intr-un semn mikut. tata trebuie sa vina dupa 15 oare in cat timp imi va trece semnul?

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ea crede ca tu ti-ai inceput viata sexuala si ii este teama sa nu vi cu burta la gurastraight face de la varsta asta!

O prietena de-a mea a patit la fel, desi avea la momentul ala aproape 20 de anihee hee, si o certa ma-sa de mama foculuihee hee.

Si eu am patit asa, si ai mei nu imi fac gura absolut delochappy.

Acum depinde de norocul fiecaruia!

Explica-i ca ti-a facut semn in joaca, tocmai ca sa treci prin faze jenante!happy

Ca sa nu te mai toace la cap, povesteste-i mereu despre iubitul tau!

| Zenithf a răspuns:

Un semn este o mica "vanataie", sange inchegat in piele care in 2-3 zile este eliminat din sistem. Imi pare rau de problemele tale, trebuie insa sa o intelegi pe mama ta, ea sufera foarte mult din cauza despartirii de tatal tau, si vrea sa te fereasca pe tine de astfel de probleme. Si esti inca destul de mica pentru o relatie "serioasa".
Sa ai grija multa pentru mama ta si sa-i arati cat poti de mult ca o iubesti. Asta inseamna sa o si asculti. Dar va trebui sa fie intelegere si din partea ei, cand vei mai creste.
Domnul sa fie cu voi.

| zizibela a răspuns:

Pune gheata pe el ca trece mai repedebig grin si poti sa dai si cu putin fond de ten dar putinbig grin

| madalinaaa89 a răspuns:

Mai ''barbualexandru'' de ce este prietenul ei un ''handicapat''? ce ti se pare in neregula? daca tu stai cu gagica si va jucati cu cuburile asta e problema ta! fiecare cuplu are felul lui de ''a se distra''', iar eu, sincer nu vad nimic rau in aceste ''muscaturi''.
uuuuu...sau poate e vreun vampir care-i suge sangele?
hai sa fim seriosi!
ai mai spus de asemenea ca ''povestea'' este inventata. ce te face sa crezi asta? oricum, nu vreau sa aflu pentru ca pun pariu ca daca ti-as spune ca in lume exista gay, prosti, urati etc tu ai zice ''Batman! Batman!''

cat despre tine cu intrebarea...ai putea sa-ti dai cu fond de ten...eu asa am facutlaughing [dar oricum intr-o saptamana, doua, incepe sa nu se mai observe (depinde si de muscatura)]

Bye-Byewinking

| Bebelushaaː a răspuns:

Pana pe 15 septembrie? eu intelesesem in 15 orelaughing Trece pana in septembrie stai linistita happy
Acoperal cu fond de ten sau pudra sa nu`i mai sara mamei tale in ochi happy Pupici

| Uca_1100 a răspuns:

Intrebarea ta pentru TPU este in cat timp iti trece semnu sau o metoda sa le zici cum a aparut semnu pe gat?
Prima intrebare nu are cum sa o stie nimeni.laughing, deci ramane a doua. Pur si simplu ii zici ca ai iesit afara cu el, stateati pe banca si tu l-ai musca de gat in gluma, iar apoi a facut si el agest gest tot in gluma.

| ToxxxxxyiLiycKxKxKx a răspuns:

Dupa 15 septembrie? stai calma ca semnele de genul asta dispar destul de repede.incearca si tu sai suflii mamai tale un pic in coarne ca sa zic asa.asculto si fa cum crezi tu ca sa zic asa.
incerca sa fi si tu mai optimista

| sufletzel a răspuns:

Semnul va trece in cateva zile.
Tu nu vezi nimic rau in semnul respectiv? Inteleg ca nu... Ti se pare normal sa-ti faca un semn? Ai simtit tu sau el vreo placere cand ti l-a facut? Cu siguranta nu. Si atunci care ii e rostul? Gandeste-te la intrebarile astea.
Si acum sa-ti spun de ce e asa suparata mama ta. Pt ca in general sunt insemnate curvele de catre pestii lor. Intial le faceau semne pe gat, dar avand in vedere ca se duc relativ repede, in cateva zile, acum le insemneaza cu tigara aprinsa sau le fac taieturi pe maini. De asta s-a suparat mama ta.
Si in plus tie iti place sa fii insemnata? Adica ti-a facut semn ca si cand ar zice sa te cunoasca si sa stie ceilalti ca esti a lui (dar nu intelege in sensul bun), ci proprietatea lui. Si nu te simti jignita de comparatie, o fac ca sa intelegi, e ca si un fermier care isi insemneaza animalele sa nu le confunde cu altele ale altui fermier.
Pe viitor nu mai permite nimanui sa-ti faca semne, ca nu esti un animal si nu apartii nimanui, nici macar sotului tau nu-i vei apartine cand te vei marita. Esti o persoana libera si demna si nu trebuie sa lasi pe altii sa-ti incalce demnitatea.
Si mama ta s-a mai suparat si din cauza faptului ca daca prietenul tau a ajuns sa-ti faca semn pe gat inseamna ca ati fost intr-o ipostaza intima si esti destul de mica pentru astfel de lucruri. Mai ales daca el este cu cativa ani mai mare, te poate pacali foarte usor si te poate baga in pat. De asta e mama ta asa suparata. K esti ink mica pentru chestii de genul asta.
Si sa-ti dau un sfat: nu te grabi sa cresti si sa-ti pierzi copilaria. chiar daca acum esti nerabdatoare sa fii privita ca un adult, peste vreo 7-8-10 ani ai da orice sa mai poti fi copil, fara griji. Deci bucura-te de copilarie cat mai poti ca trece repede si iti va parea rau dupa ea si dupa libertatea de acum.

Răspuns utilizator avertizat
| ▀♫Me AnGeL fOr EvEr♫▀ a răspuns:

Depinde ce semn... te'a muscat?