| Catacatana a întrebat:

nu de mult am. observat ca am.niste bubite albe mici sub piele pe penis..sunt ingrijorat. Ma putetiajuta?

3 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Fordyce spots? Alea sunt normale daca le ai. Sau la baza capului? Si alea pot normale, papulele perlate, dar pentru alea de obicei barbatii opteaza pentru o interventie chirurgicala. Insa pentru punctele Fordyce, nu prea, si nici nu se recomanda asa ceva. Apar pur si simplu de la excesul de sedum.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sunt situate pe coroana glandului din apropierea santului balanopreputial atunci este vorba de asa numitele papule perlate peniene. Sunt niste glande sebacee ectopice care nu sunt maligne dar deranjeaza din punct de vedere vizual. Pentru informatii complete dar mai ales corecte citeste urmatorul material : http://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene bineinteles daca acele "bubite" albe sunt situate si arata asa ca in urmatoarea poza : https://en.wikipedia.org/wiki/File:Image_of_frenulum.jpg Multa sanatate.

| OnuOnulică a răspuns:

E recomandat să mergi la medic.