| maddallyna a întrebat:

nu stiu ce sa mai fac. sunt cu un baiat din aprilie. el are 23 de ani eu 18 si la inceput ne intelegeam bine pana in toamna cand au inceput certurile dar ne-am impacat si acum au aparut iar certurile dar din partea lui pentru ca daca vorbesc cu cineva cu verisoara mea sau verii mei imi spune ca ma dau la ei sau ei la mine. daca vorbesc cu o fata si ma face sa rad nu am voie sa rad pentru ca ma dau la eachatterbox(asta crede el)de cateva zile ma tot tine in certuri cum ca eu flirtez cu baietii si are parola de la id-ul meu si vede cum vorbesc cu ei. si tot spune ca ma dau la ei.si mi-a spus aseara ca e randul lui sa ma controleze. eu nu l-am controlat niciodata.si zilele astea am stat in stres si ma doare capul, imi vine sa vomit, ma ia ameteala.etc., un buna daca ii spun unui amic si ne luam la vorba despre un subiect exemplu: filme, jocuri, pc-uri(windows-uri) imi spune ca flirtez. si eu m-am saturat de certurile astea.imi spune ca nu ii arat iubire. dar cum sa-i arat daca nu ma lasa ca nu are incredere in mine? si daca ii spun ca mi-e rau nu ma crede incepe sa vorbeasca de el ca nu a mancat de 2 zile pentru mine si ca face orice pentru mine si ca eu nu.si am vorbit si cu o amica de a lui i-am spus ca nu mai suport si mi-a zis ca ne cam controlam. dar eu nu l-am controlat niciodata. P. S.: el inainte de a fi cu mine avea o iubita dar aia isi batea joc de el. si pana la urma renuntase la ea. dar peste cateva saptamani cand eram cu el, el mai avea poze cu fata aia in pc dar eu daca tineam poze cu un fost prieten nu aveam voie...si acum o ora mi-a zis ca nu vrea sa fie cu una ca mine care ii provoaca numai suferinta si acum spune sa ne impacam. dar ma crede slaba la minte ca el e destept e mai mare si eu care sunt mai mica gandesc mai putin.astept un sfat de la cei/cele care au mai patit ca mine

3 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Eu zic sa te departi de el. arata-i ca nu esti proasta. nu vezi ca isi bate joc de tine si el face pe victima. daca voi o tineti numai intr-o cearta nu mai continuati. eu zic sa nu mai stai cu el ca va face mai rau.sunt atatia baieti care te-ar putea face fericita. de ce sa stai cu unu care nu te respecta si te jigneste. eu zic sa ai dai papuci si sa il uiti. si sa nu te mai impaci cu el. el la 23 de ani are gandirea unia de 16 ani. lasa-l ca nu-i potrivit pentru tine, cauta altu care sa te faca fericita! bafta!:X

| AdelixA a răspuns:

Daca tu il iubesti.Trebuie sa iei atitudine si tupeu.Mai intai de toate schimba-ti parola dar nu inainte de chiar a flirta cu cineva si sa te vada ca doar nu-i problema lui, nu esti femeie maritata. Pune-la respect.Desi eu cred ca el vrea sa se desparta de tine si nu stie cum sa-ti zica asa ca vrea sa te faca sa te desparti tu de el. Teorii si teorii concluzie schimbi parolele ai discutie si cel mai probabil va despartiti depinde de amandoi.Succes kiss

| rossallita a răspuns:

Ti-as sugera sa vorbesti cu el foarte instistenta pe tema aceasta. daca tot nu intelege ca nu trebuie sa fie asa gelos destarte-te de el.increderea e cea mai importanta intr-o relatie. dar la el lipseste.ori daca iti este greu sa faci asta. lasa-l cateva zile sa se gandesca la increderea intr-o relatie.