| Wikky321 a întrebat:

Buna, nu stiu daca primesc un raspuns, as prefera sa fie de la fete care sunt in aceasta situatie ca si mine.Am clitorisul zic eu mare, aproape 2, 5cm, simt tot timpul un discomfort cand e vorba de sex. Mai are cineva aceeasi problema?

9 răspunsuri:
| Hollyg a răspuns:

Sa stii ca sunt operații de micșorare. Un search pe google te-ar ajuta cu mai multe informații.

| mihai69 a răspuns:

Hmmm... Ciudat. Ar trebui dimpotrivă, să simți mai multă plăcere. Dacă e prea sensibil, schimbă poziția în care faci sex, a.î. să nu mai fie atins direct.

| corbulalbrosu a răspuns:

Problema cu care te confrunti este destul de des intalnita in randul femeilor. Marimea clitorisului precizat, de circa 2, 5 cm nu poate fi incadrata la categoria ''iesita din comun'' sau ''exagerat de mare''. Insa daca intr-adevar este inconfortabila si deranjanta senzatia care apare in momentul in care se produce atingerea dintre clitoris/labiile mici si chilot, in acele cazuri se poate recurge la interventia medicala chirurgicala denumita labiaplastie, operatie prin care atat forma cat si aspectul general al ''pasaricii'' poate fi doar corectat sau reconfigurat dupa dorinta fiecarei femei, asa cum este prezentat in urmatoarele filme educationale :
https://www.youtube.com/watch?v=4f5PrWHnR0c
https://www.youtube.com/watch?v=Xi1L490FM9w
https://www.youtube.com/watch?v=WiIYVkxnTI0
Multa sanatate!

| Pantagruel a răspuns:

Nu vad unde e problema... Eu de ce nu gasesc asa? crying

| Wikky321 explică (pentru mihai69):

Nu ma deranjeaza cand fac sex, ma simt inhibata fiindca e mare.In momentul in care excitatia e la maxim se intareste, e ca un penis mai mic, iar pielea e putin decalotata la varf

| mihai69 a răspuns (pentru Wikky321):

Ahhh... Ce mi-ar place să am parte de așa ceva.
Nu te mai inhiba, e ceva normal (deși relativ rar).

| Wikky321 explică (pentru mihai69):

Da, cred ca sunt baieti care adora clitorisul aproape erect vizibil dar intre noi fetele parca simt putina rusine. E un fel de mini penis

| mihai69 a răspuns (pentru Wikky321):

Poate e un semn...winking
Glumesc, desigur. Învață să te simți ok cu tine însăți așa cum ești. Mai ales pentru că ești deosebită, dar în sensul bun - adică specială, nu vreo "diformă".

| Wikky321 explică (pentru mihai69):

Multumesc