| Bindiu_Tudor_1994 a întrebat:

Am o problema cam dintotdeauna. Am 14 ani si am primit multe mesaje de la fete destul de frumoase in care scria ca ma plac. Nu stiu de ce dar mereu le refuz si dupa regret. Sunt foarte sociabil si cu baietii si cu fetele doar ca atunci cand e vorba de o relatie nu mai am atat curaj. Adica nu prea ma simt in stare sa intretin o relatie. Si nu am dat niciodata mesaj unei fete sa ii spun ca o plac sau ceva iar cand primesc le refuz. Imi puteti da niste sfaturi sa prind mai mult curaj sau ceva sa ma ajute in relatii?

Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

La 14 ani, nu prea intelegi ce e aceea o relatie. Insa poti sa fii sociabil. Nimic nu ar trebui sa te opreasca sa spui unei fete ca o placi si tu daca ai vazut-o personal, fata in fata. E bine sa fii sociabil la aceasta varsta. E bine sa incerci anumite emotii si stari la 14 ani, insa nu te gandi inca la o relatie. Experimenteaza si mai asteapta. Poti sa fii dragut fara a intra intr-o relatie si fara a risca sa pierzi ceva. Poti sa vorbesti cu fetele, nu trebuie neaparat sa le oferi acelasi raspuns. Daca o fata te place, intra in vorba cu ea. Afla ce ii place de tine, ce ii place ei, porniti o conversatie amicala si observati unde duc aceste conversatii. Curaj!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ai tu au alti, asa functioneaza viata asta, cei mai buni merg inainte restul stau pe loc si se plang

| Freya1 a răspuns:

E normal, ai 14 ani si nu ai neaparata nevoie de o relatie.
Lasa timpul sa treaca si cand vei simti nevoia crede-ma o sa vina de la sine instictul de a agata sau accepta...

| raMLesS a răspuns:

Pai normal ca nu esti in stare de o relatie, ai 14 ani omule, mai asteapta 2-3 ani.

| BigSmokeJunior a răspuns:

Salut! Te simti asa pentru ca esti la o vîrstă prea mica casa poti întreține o relatie. Este normal si nimeni nu te obliga sa începi o relatie daca nu vrei. Te sfătuiesc sa astepti pana mai crești si cand te simti capabil sa întreți o relatie atunci sa iti începi relatia

| 2008anonim2008 a răspuns:

Daca nu esti pregatit pentru o relatie nu o face. Fii cu o fata pe care o placi si tu.