| Ariana2287 a întrebat:

Buna, pe 2 Martie m-am dezvirginat neprotejat, a ejaculat afara, după 2 3 secunde și după mi-a venit menstruația, după aceea am făcut o mereu protejat, am ovare micropolichistice.E vreun risc de sarcina

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia atat de repede, este evidnet ca nu aveai cum sa ramai gravida.
Dar pe viitor, ai grija sa aveti numai sex protejat cu prezervativ.

| Ariana2287 explică (pentru Violleta2022):

Mi a venit peste 2-3 zile cam așa menstruația

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ariana2287):

Venindu-ti menstruatia este clar ca nu esti gravida.

| Robert2526 a răspuns:

Nu este niciun risc de sarcina.Ai tratament pentru SOP?

| Ariana2287 explică (pentru Robert2526):

Am avut pentru 3 luni

| Robert2526 a răspuns (pentru Ariana2287):

Vezi ca tratamentul pentru SOP este mai complex, trebuie sa mergi din nou la medic, mai ales ca te-ai si dezvirginat de curand, ar fi necesara o vizita la medic. Ce ai luat, duphaston?

| Eddie8 a răspuns:

Doar în cazuri foarte rare poți rămâne însărcinată când eşti în timpul menstruației, cu o zi- două înainte, sau o zi-două după.
Şi faptul că a ejaculat afară, pe lângă faptul că ai avut contactul sexual în prima zi a ciclului menstrual, elimină posibilitatea de a fi rămas însărcinată.
Dar să nu te bazezi niciodată pe faptul că ejaculează afară, pentru că poate scăpa o cantitate de spermă în timp ce se retrage, înainte de ejacularea propriu- zisă.
Mai ales că, se pare că nu ştii cum să îți calculezi perioada de ovulație.

| Ariana2287 explică (pentru Eddie8):

Nu am făcut o in timpul menstruației, mi-a venit peste vreo 2-3 zile după contact

| Eddie8 a răspuns (pentru Ariana2287):

Nu era clar, din cum te- ai exprimat.
Oricum, nu erai în perioada de ovulație, aşa că nu îți probleme.