| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Pe pe data de 7 si 8 Decembrie mi-a venit lichid cu tenta de maroniu prin el, iar din data de 16 Decembrie pana pe data de 19 Decembrie mi-a venit un lichid la culoare ca si dulceata de prune dar nu foarte cantitativ, ca si un lichid normal, iar pe data de 20 s-a sfârșit acest lichid si a inceput sa imi vina lichid normal, iar acest lichid mi-a venit cu o saptamana inaintea menstruației pe care nu am avut-o. Din data de 16 Decembrie de cand mi-a venit lichidul acela, ma tot dor ovarele seara iar de 2-3 zile mi s-au marit sanii fara a ma durea iar peste 13 zile trebuie sa imi vina menstruația însă nu stiu daca o sa imi vina si de obicei cand mi se măresc sanii ma si dor. Menționez ca am avut contact sexual neprotejat in ultimele luni dar nu am avut nici macar o problema in care sa imi lipsească menstruația. Oare care ar putea fi cauza acestui lichid maroniu ca si dulceata de prune si durerea de ovare de zile bune? Sa fie din cauza chistului pe care il am de cativa ani si se poate sa se fi marit pentru ca uneori ma doare foarte tare ovarul si nu prea pot sa umblu de la durere sau din cauza ca in luna Noiembrie m-am vaccinat?

3 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Nu are vreo legătura vaccinul, doamne ferește.
Din întrebările tale văd ca din mai ai probleme și stai in dureri fata sa consulți medicul ginecolog, singura soluție e acolo, nu aici.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine programeaza te la ginecolog numai astepta diagnostice pe TPU.

| Valentina8 a răspuns:

Ginecologul si medicii sunt solutia ta. Problema ta e una medicala ce nu poate fi rezolvata de cineva ce nu este competent din toate punctele de vedere. Iti poate oferi cineva o informatie falsa, tu sa asculti, iar mai apoi sa-ti inrautatesti situatia. Cu sanatatea nu e de joaca. Trebuie sa te consulti sa faci analize sa asculti ceea ce iti spune medicul de familie, asta in cazul in care tii la sanatatea ta, daca nu, continua pe TPU.