| elisairina a întrebat:

.am avut un contact sexual neprotejat pe 15 noiembrie, la 5 zile dupa mi-a venit menstruatia desi trebuia sa imi vina pe 23-24, m-a tinut 4 zile cum ma tinea mereu, pe 2 decembrie mi-a venit pentru o zi dar de culoare maro,rosu inchis, pe 23 decembrie mi-a venit din nou normal si de aceasta data cu o durata de 4 zile.acum am stari de greata,mi s-au marit sanii, oare sunt insarcinata?

18 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Nu esti insarcinata. Daca ai avut menstruatie dupa contactul sexual inseamna ca ovulul nu a fost fecundat.

| elisairina explică (pentru Rayyy):

Am auzit si despre CM peste sarcina si de asta imi e tare fricasad! oricum merci pentru raspuns:*

| Rayyy a răspuns (pentru elisairina):

Menstruația pe sarcină apare când există complicație cu fătul, și asta se întâmplă în luna a treia, a patra.

| mona a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata dar ciclu asta mie mi-ar da de gandit, fa un test de sarcina

| larrii a răspuns:

Este posibil sa ai ciclu peste sarcina, insa eu nu inteleg cum ti-a venit pe 2 decebrie pentru o zi... curios. Ia-ti un test de sarcina si te lamuresti.

| Against a răspuns:

Use testul de sarcina.

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Mai bine ia-ti un test de sarcina!

| SoloPC a răspuns:

Sa iti traiasca viitorul copil

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Fa un test de sarcina.

| GrigorieMas a răspuns:

Dupa felul cum vorbesti mi se pare ca nu ai luat lectii de educatie sexuala, asta inseamna ca nu ar fi trebuit sa ai contact sexual. E ca si cum ai citii o carte in engleza, si tu nu stii engleza.

| elisairina explică (pentru GrigorieMas):

Nu cred ca citeste cineva inainte de un contact sexual...cu siguranta ai dreptate, acum am nevoie de un raspuns nu sa fiu criticata

| GrigorieMas a răspuns (pentru elisairina):

Imi pare rau daca te-ai simtit criticata, dar asta e adevarul, inainte de a face ceva, trebuie sa fi documentat. Educatia sexuala nu se obtine din citit; parintii trebuiau sa iti explice ce si cum, si se invata si la scoala, in clasa a 7-a sau a 8-a

| BubuLina999 a răspuns (pentru GrigorieMas):

Sau mai devremelaughing

| GrigorieMas a răspuns (pentru BubuLina999):

Eu cam prin clasele alea am invatat

| BubuLina999 a răspuns (pentru GrigorieMas):

Da breee ..stiu ca si eu tot cam pe atunci ..noroc ca am o mama care vorbeste cu noi despre oricelaughing...

| Alexutza1312 a răspuns:

Eu cred ca nu esti insarcinata din moment ce ti-a venit si mai ales ca nu erai pe stop ca ai avut contact sexual. Sper sa te fi ajutat.Bafta!

| NOnameLoveLaLaLa a răspuns:

Nu.

| Pop_Andreea_1999 a răspuns:

Sincer, nu știu ce să zic, e viața ta, faci ce vrei.