| amyeuuu a întrebat:

Buna plac un baiat si nu stiu cum as putea sa intru in vorba cu el ce sa-l intreb cu sa devenim mai apropiati cred ca ma place dar e sunt timida si stii voii...

5 răspunsuri:
| Love4Music a răspuns:

Gasesti diferite subiecte care sa le dezvoltati, il imtrebi ce filme ii.plac, ce face in timpul liber.
Dar daca el este la fel de timid ca timid ca tine ar trebui sa. faci tu primul pas asta ca sa nu-l pierzi.

| Irinami21 a răspuns:

Hmmm si eu am un prieten cam in acelasi caz... eu incerc atunci cand vorbesc cu el..sa gasesc cat mai multe subiecte de discutat adica ceva interesant care sa il atraga si pe el happy

| FetitzaCuOchiAlbastrii a răspuns:

Pfff...daca vrei sa te bagi in vorba cu el te uiti la el zambesti sau daca esti in scoala cu el si mai bine il intrebi ce ora are...si asa vei incepe o conversatie zic eu.

| Eusiatat01 a răspuns:

Ii poti arata ca il placi prin priviri si gesturi, daca iti e rusine sa te bagi in seama cu el. Daca faceti parte din acelasi cerc de prieteni, razi tot timpu la glumele lui, dar ai grija sa nu fie un ras isteric, ci finut. Baga-te in discutie atunci cand deschide el un subiect. Priveste-l ca si cum doar el ar fi in preajma ta, dar nu foarte insistent, sa nu creada ca esti vreo obsedata. si usor, usor, mai ales daca crezi ca si el te place. o sa ajungeti sa discutati doar voi doitongue

| ddlovado a răspuns:

Find different reasons as you can talk whit him always