| sakurabutterfly a întrebat:

poate a mai fost pusa intrebarea, dar vreau sa cuceresc un baiat cu vreo 6 ani mai mare decat mine, am facut primul pas, suntem amici, am vorbit vreo trei luni pe mess... dar am facut greseala de a ma indragosti...nu stiu, poate si-a dat seama.nu prea e vorbaret, mai mult eu am insistat, am cautat subiecte de conversatie, dar el nu,, s-a bagat in seama,, decat o data sau de doua ori, acum cand vad ca e pe mess si nu imi spune nimic innebunesc, nu imi mai controlez emotiile.
stiu ca nu e bine, dar faptul e consumat.intrebarea mea e: ce sa fac, sa continui sa il tin eu de vorba sau sa il tratez cu indiferenta(ceea ce mi-e aproape imposibil) si sa astept sa ma caute el? dar daca nu o sa ma caute? si in plus mi-e penibila formula clasica,, buna, ce faci?,, as vrea o idee, o tehnica care sa nu dea gres...sa il fac si pe el sa ma placa.{scuze pentru roman} :*

Răspuns Câştigător
| AndreeaLupan a răspuns:

Buna.pai poate ar fi bine ca la inceput doar sa nu-i scrii nimic pe net citeva zile, sa vezi daca e chiar atit de indiferent sau nu. Dar voi v-ati vazut vreodata in realitate? sau numai pe net vorbeati doar?

7 răspunsuri:
| Pufi02 a răspuns:

Si eu am trecut prin ceva asemanator cu diferenta ca eram amici de mici iar el iubea pe altcineva.
incearca sa fi indiferenta, nu ii mai acorda atat de multa atentie, nu meritahappynu te ai intrebat ca poate el simte la fel dar ii e teama de a nu simti si uh la fel?
sau poate ca are pusi ochii pe altcineva

| SexyChick a răspuns:

Din pacate nu prea ai ce face, singura varianta e sa astepti sa intre el pe tine straight face

| Mihaic93 a răspuns:

Eu zic sa mai fi si indiferenta, si-a dat seama ca esti poate prea "mica" pentru el.

| russiangirl_2817 a răspuns:

Pai incearca imposibilul si nu mai intra in vorba cu el pe mess, asteapta sa te caute el asa o sa stii si dc e interesat, parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu e interesat. Nu vreau sa te dezamagesc. Nu stiu ce sa zic. Ai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ataca direct cu tot ce gindesti sincer. Daca astepti e pierdere sigura.La fel si daca nu o sa te vrea dar ai orgoliul ca ai facut tot posibilul si inca ceva; te rog din tot sufletul expune-i totul dar ai grija totusi sa nu pari exagerata.

| LoVe97 a răspuns:

Skumpa sunt in aceeasi situati. dar tip[ul de care sunt indrgostita e chiar cel mai bun prieten l meu.il iubesc f mult dar nu prea am sasen cu el. sfatul meu e sa fii cat mai subtila plz fa-o pentru mine si asteapta 3 zile fara sa ii zici nik...screi ceva la status ceva de care sa te intrebe.trebuie prima data sa vezi daca ii pasa de tine si dup aceea vei stii ce sa faci. 1Dak ii pasa, da=-te la el intr-un mod foarte elegant, fa-te ca esti matura, lasa-l sa te kunoaska, daca intri pe el gaseste ceva de genu ''imi dai ceva id de-al unui prieten de-al tau?'', cvb la care iti va raspunde cu sigurant. 2. Daca nu-i pasa. da-i pake el e idiot, uh n-ai nici o vina nu stie ce pierde ai incredre baftawinking