| AdinaCrissa a întrebat:

Prietena mea cea mai buna este intr-o mica dilema. Ea are 14 ani si vorbeste foarte mult pe mess cu unul de 19 ani. El sta in italia. S-au cunoscut vara asta cand ea se plimba si el era cu un prieten si au intrat in vorba cu ea( Ea are la bunci la tara si el e tot de acolo). Si el i-a dat add si au inceput sa vorbeasca. El ii spune ca e draguta si chestii de genul acesta... Dar ei i se pare ca e cam mica pentru el...Mentionez ca el e un baiat de nota 10.adica e cu bun simt si foarte educat. Ce parere aveti? Ce sfat sa ii dau? As vrea cat mai multe pareri! Urgent Funda!

Răspuns Câştigător
| ^_^Dayanascunpik^_^ a răspuns:

S-a incerce
Varsta nu e totul
Am ex:parintii mei (11 ani diferenta)
parintii unei colege(mai mult decat la ai mei)iar ei se inteleg destul de bine.
^_^Dayanascumpik^_^

7 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Fii o buna prietena, stiu ca ii doresti tot binele, e cazul sa o si faci. Spune-i ca baiatul nu e de ea, ca nu vrei sa o vezi suferind degeaba, ca nu se merita, pune-te in locul ei, tu ce ai alege ca sa fii fericita?! Nu sunt impotriva diferentelor de varsta, dar sa puna fericirea ei pe primul plan.Asa sa-i transmiti.

| Shane_1763 a răspuns:

^_^Dayanascunpik^_^

Cred ca acea diferenta de 11 ani nu mai are nicio relevanta daca cea mai tanara parte a implinit 18 ani. Dar in conditiile in care aceasta fata are doar 14, ce relatie ar putea avea cu acel baiat de 19 acum? Niciuna. Mai ales ca el sta in Italia. Fata nu are voie sa plece din tara singura si fara acordul parintilor, si vai ce bine, ca nu are de unde sa stie ce o asteapta, chiar daca baiatul (care inca nici el nu este cine stie cat de matur), este de nota 10. Eu zic sa ramana prieteni, pot vorbi, mai trece timpul, dar sa se rezume la atat. Faptul ca i-a spus el ca ii place de ea si ca ea este draguta, inca tot nu inseamna mare lucru, ea poate sa inteleaga aceste complimente sub forma de prietenie.
Nu ii da sfaturi care ar putea sa o puna pe prietena ta intr-o situatie nesigura!

| lovestoryy a răspuns:

Pai daca spui ca e de nota 10 eu spun sa o incurajezi si poate poate... chiar nu prea conteaza varsta atata timp cat se inteleg si se placbig grin

| Last1 a răspuns:

Pana una alta e corupere de minore tongue

| OrdinaryGirl a răspuns:

Avand in vedere ca ea are 14 si el 19, este un mare minus intre ei. daca ea considera ca este prea mica pentru el...at ar trebuie sa fie cum vrea ea. Dar daca baiatul este unu de nota 10 si este cu bun simt, consider ca ar trebui sa ramana Doar prieteni si sa vb in continuare cu el pe mess sau/si sa se vada pentru ca nu o musca.fiind buni prieteni, si el si ea sunt fericiti ca sunt impreuna(ca prieteni)
sper ca iti va fol acest mesaj pentru ca este din inima si ...succes!

| zuzu_1945 a răspuns:

Nu conteaza varsta

daca el se comporta cu ea frumos si spui ca e un baiat cu bun simt atunci e ok

incurajeazo

am si eu o colega care sta cu un baiat de 3 ani iar ea are 16 ani si el are 34 de ani e super mare diferenta dar se inteleg bine

daca se plac nu are de ce sa bage varsta la mijloc

mult succes:-p:-p:-p funda?:-p:-p:-p:-p

| wYGD a răspuns:

Doamne. voua fetelor va este extrem de greu chiar imposibil sa puneti neuronul ala la munca si sa ganditi.

pentru ce DUMNEZEU ii trebuie ei prieten de 19 ani? poate sa fie ala si gentelmanu pamantului ca tot va face prietena ta ce ii spune el... si se ajunge la sex de exemplu. cu o minora. sau chiar la viol cum fac unii. straight face trezeste-te si tu si ea
e impotriva firii ce faceti voi... e diferenta de 5 ani intre voi. ca si cum eu am 15 ani de exemplu si ma combin cu una de 10 ani... spune si tu cum vine asta. oh go on

tot timpul ati fost bazate sa va combinati cu cineva mai mare pentru ca va da nu stiu eu ce vorbe sau sfaturi... si tot la sex sa ajung. oh go on chiar e greu sa ganditi

eu sper doamne sa se combine cu el si prietenul ala de 19 ani sa ajunga sa-i faca nu stiu ce pentru ca nu a vrut sa aiba o relatie mai intima sa zic asawinking sper sa-i dea si o palma... sau mai rau... poate va treziti si voi asa

!