| Bombonik_8523 a întrebat:

Buna prieteni happy
As vrea si eu sa ma ajutati daca puteti.batting eyelashes
Cum stiu si eu cand sunt si cand nu sunt in perioada fertila?
Multumesc frumos :*

Răspuns Câştigător
| Gabitsza a răspuns:

Informeaza-te mai bine. cunoaste-ti corpul.sa nu faci vreo prostie sau vreo greseala si apoi sa regreti

mai bine citeste asta

http://www.sexgen.ro/ea/cand-sunt-femeile-cel-mai-fertile-6758984

funda?;;)

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti afla numai daca ai ciclul perfect regulat. Asadar, daca durata ultimelor 6 cicluri menstruale este fixa, maxim cu o zi abatere in toate cele 6 luni (numarata din prima zi de sangerare pana in ultima zi inainte de o noua sangerare), atunci poti folosi metoda calendarului (http://www.contraboli.ro/metode-contraceptive-metoda-calendarului/). Trebuie sa retii ca daca ai menstruatii regulate si o folosesti perfect, exista un risc de sarcina de cam 25% in fiecare luna, fiindca nu exista perioada cu risc zero.

| ATHOS a răspuns:

Este riscant sa te bazezi pe asa ceva. Foloseste mai bine anticonceptionale sau...prezervativ. Vei fi mai in siguranta!