| Ancuta_2332 a întrebat:

straight face Problema este urmatoarea straight face am straight face o mancarime in zona vaginului straight face si tot o data o durere foarte "apasatoare". Stie cineva despre ce este vorba?:-s

Răspuns Câştigător
| Adorable a răspuns:

Buna, Ancuta!
De cele mai multe ori ne confruntam cu aceasta problema datorita virusilor anali. Probabil ca atunci cand te-ai spalat in zona intima te-ai spalat din spate in fata si ai adus microbii anali pe suprafata vaginului. Ei provoaca astfel de mancarimi! Stiu ca pare mai usor sa te speli din spate in fata, dar cel mai bine este din fata in spate!
Succes!

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie genitala. Daca ai fost sau esti activa sexual, este probabil luata de la partenerul tau. Daca nu, ai facut-o de la excesul de antibiotice sau de la igiena precara. In ambele cazuri, trebuie sa te duci la ginecolog care va preleva secretie, o va trimite la laborator si, in functie de germenul identificat, iti va da tratament.