| Elenaeli22 a întrebat:

Problema mea e cam asa:Sunt clasa a 9-a, iar acum doua luni cand am fost la inscrieri la liceu am cunoscut un baiat.(o sa ii zic "x" ca sa imi fie mai usor de spus povestea).Am vorbit cu el atunci, am aflat ca voi fi in clasa cu 4 fosti colegi de-ai lui printre care si fostul lui coleg de banca, am continuat sa vorbim si pe Facebook, m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si am acceptat dar mi-am dat seama in timp ca il plac doar ca pe un prieten foarte bun.Am inceput sa vorbesc la telefon prin conferinte cu colegii cu care urma sa fiu in clasa printre care si cu cel care era fostul coleg de banca a lui x.M-am intrebat acel baiat daca sunt cu x si i-am zis ca da.Cand am inceput scoala, mi-am dat seama ca nu pot fi cu x fiindca nu sunt indragostita de el si ne-am despartit.In primele zile,fostul coleg de banca a lui x vorbea cu mine si era dragut dar apoi a inceput sa imi dea seen,dimineata cand ne intalnim se preface ca nu ma cunoaste, se uita oriunde numai la mine nu(nici macar un Neata nu zice) Vorbeste cu toate fetele din clasa mai putin cu mine, e ciudat.Si ma simt foarte prost, a inceput sa imi placa de el, iar el e asa.De ce oare se comporta cu mine asa? Am impresia ca poate ma uraste fiindca m-am despartit de x, adica ma pun in locul lui si cred ca poate asa m-as comporta si eu...Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| 0ffliner a răspuns:

Fost coleg de banca inseamna si un tovaras bun, poate ca ai promis ceva si nu ai indeplinit. Sau poate ca te-a parat fostul, x, si acum printre gasca lor de fosti colegi au aflat cum esti tu si probabil si te-au facut mai deapriciabila. Asa cred eu, ce pot sa-ti recomand e sa uiti de y, adica prietenul lui x )), si sa cauti un baiat mai calumea, sunt multi baieit in lumea asta.

| Mussette a răspuns:

Posibil, a patit si el ca tine, se uita dupa o alta sau fiindca a stiut ca afost ceva intre tine si colegul lui, s-a reprofilat. Incearca sa privesti si in alta parte, ca sigur te mai plac si altii dar tu nu ai ochi pentru ei.