| RoxyAngelPink a întrebat:

Sa incep cu inceputul. Imi place de un baiat, de varsta mea, dar nu stiu daca si el are acele sentimente. nu stiu dar se uita la mine in ore si nu stiu ce sa fac. privire lui ma face sa plutesc. mereu cand il vad imivine sa il sarut dar mi-e frica sa nu fac ceva gresit si sa ii pierd prietenia. sa reveni. Ce trebuie sa fac? mi-e frica si de maine dapai de azi. oare voi trai mereu doar ca o prietena in fata lui? ar trebui sa ii spun tot ce simt pentru el sau sa astept ca poate intr-o zi voi afla daca are aceste sentimente pentru mine?
va rog sa imi spuneti.

4 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Sfatul meu este urmatorul, spune-i ca il consideri dragut si ca il placi si intreaba-l daca si el simte la fel. Daca va evita atunci exista posibilitatea sa te placa dar sa-i fie rusine sa iti spuna. Cel mai bine ar fi sa faci asta intr-un cadru restrans, intre patru ochi cel mai bine.
Crede-ma, daca stai si astepti, atunci stai prost, pentru ca in viata daca vrei ceva trebuie sa intinzi mana si sa iei acel ceva, pentru ca singur nu iti va pica in plasa.

| NuamnumesuntANM a răspuns:

DAAAA spune-i ca il placi si vezi ca o sa zambeasca si o sa rada de fericie si poate o sa iti zica si el TE IUBESC:d

| ku990 a răspuns:

Bate mereu aprpoul in fata lui cum ca tiar place de el ceva de genu...
'un baiat perfect pentru mine seamana perfect cu tine'.
O sa pari o fata care sta la vrajeala cu el daca o sai daca vrea sa stea cu tinewinking

| Lesicyka a răspuns:

La mine tot era asa problema eu sti spun s-a astepti daca el are ceva sentimente fata de tine apai el va face primul pas, ai rabdare