| laurav a întrebat:

sa va spun ce problema am.

de o saptamana am un prieten si mama mea nu ma lasa sa fiu cu el! zice ca a inceput scoala si ca trebuie sa invat nici nu ma lasa sa ma intalnesc cu el! i-am explicat ca nu am de invatat inca ca de abia a inceput scoala si ca baiatul acela este foarte de treaba si ea a zis ca ce prieten imi trebuie mie la 13 ani, ca eu trebuie sa invat! si deci nu pot sa fiu cu el daca nu ma intalnesc cu el. deci ce sa fac sa ma despart de el? nu stiu ce sa fac pentru ca nu pot fi cu el doar sa vb pe mess si la telefon! deci ce ar trebui sa fac? va rog ajutati-ma!

dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Pai...presupun ca maica-ta nu e atat de comunista incat sa nu te lase sa mergi afara sa te joci. Ii spui ca mergi afara sau la o prietena si tu de fapt te intalnesti cu el(dar nu stati in fata blocului ca sa va vada). Ca sa iti dea voie sa iesi afara cat mai des invata 1-2 ore inainte si fa-ti temele ca sa nu aiba ce comenta.

P. S crinule, m-ai spart cu raspunsul tau.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Invata. Daca mama ta va vedea ca inveti macar 4 ore pe zi (sunt convinsa ca ai ce recapitula si ce probleme suplimentare sa faci), sunt sigura ca te va lasa in weekend sa iesi si sa te intalnesti cu acel baiat. Daca tu spui: n-am de invatat, ea stie ca tu de fapt nu vrei sa inveti. Nu am intalnit in viata mea un om care sa nu aiba nimic de invatat.

| RXN a răspuns:

E primul tau prieten? Sau, ma rog, primul de care stiu ei? Daca da, e logic sa-si faca griji. Vor sa nu suferi, sa nu-ti afecteze viata in vreun fel negativ, etc, stii povestea.Tot ce ai de facut e sa vorbesti cu mama ta si sa ii explici situatia.Ai 13 ani, e o varsta ok sa ai un prieten, atata timp cat nu ajungeti la altceva. Explica-i mamei tale ca te vei tine de invatat si iti vezi in continuare de treburile la fel de importante ca relatia ta si ca nu vei lasa scoala pe locul 2.Demonstreaza-i ca esti matura si ca nu-ti domina ratiunea hormonii, dragostea si fluturasii. Poti chiar sa-l inviti pe prietenul tau la tine ca sa-l cunoasca ai tai, logic dupa ce discuti cu ei despre asta.Mai lasa-i putin timp sa se obisnuiasca cu ideea ca ai un prieten.Intre timp, te poti intalni cu el putin dupa ore sau in timpul liber.happy
Daca si ai tai vor reactiona ca ai mei, va trece cu timpul.happyTe vei alege cu glume stupide de la tatal tau si cu zambete ironice care te vor scoate din minti, dar va trece.Eu am 17 ani si tot a trebuit sa trec prin discutiile astea cu parintii mei despre actualul meu prieten.
Succes.>big grin

| foxi a răspuns:

La varsta ta asa ar trebui sa vorbesti doar pe mess si sa te preocupe scoala! Impreuna cu el... vrei sa te mariti? ce expresii sunt astea?

| danielagoldica a răspuns:

Pai ce tu esti sechestrata in casa!? Cand iesi pe afara du-te si intalneste-te cu el!

| laurav explică:

Da multumesc oricum da chiar nu m-eti ajutat cu nimic prin raspunsurile voastre credeti-ma!

daca vrea altcineva sa imi lase ceva raspunsuri mai calumea!

| teroristu_7134 a răspuns:

Ii faci un sex oral si dupa ii spui ca nu este pe gustul tau

| anonim_2540 a răspuns:

Asta-i cel mai simplu lucru : inveti, iti faci temele spui ca mergi cu prietenele in oras sau la o prietena si de fapt te intalnesti cu el ( dar mai intai pune mana pe carte ) la un moment dat o sa va despartiti si gata. mult succeswinking asigura-te ca merita baiatu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii faci un sex oral si dupa sa ii spui ca nu iti place gustul si il parasesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi are dreptate mama tha. Acum ai inceput scoala, invata si in vacanta poate te va lasa sa ai prieten daca vei avea rezultate bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa fugi de acasa la el, sa faceti sex, sa va casatoriti sa faceti copii, sa va intemeiati o familie, nu chiar in ordinea asta, dar oricum voi santeti si neascultatori si dezordonati si smecheri nevoie mare, de responsabili ce sa mai spun.de cand nu ai mai luat o curea la fund? pune mana pe carte si lasa destrabalarea, pentru cand vei fi responsabila.