| Daiii a întrebat:

Am o intrebare, ovulele Tergynan intarzie menstruatia? Iau de 5 zile ovule, iar menstruatia trebuia sa imi apara in data de 17 august si nu mi-a aparut. Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ovulele intravaginale Tergynan sunt folosite pentru tratamentul local dar complet al infecțiilor micotice confirmate. Fiindca nici una dintre cele 4 substantele active existente in compozitia medicamentului Tergynan nu interactioneaza si nu influenteaza activitatea hormonala, reiese ca nici nu poate avea vreun efect de intarziere a momentului de pornire a menstruatiei. Intarzierea menstruatiei in cazul tau este provocata cel mai probabil de o dereglare survenita in desfasurarea activitatii hormonale.