| qpAnonimDoll a întrebat:

Buna seara am o problema...acum 2 ani si ceva prietenul meu s-a despartit de mine dupa 8 luni( a fost prima oara cand m-am INDRAGOSTIT) inainte mai avusem relatii mai luni ba chiar de un an, iar acum am alt prieten de 2 ani si 3 luni pe care il iubesc. Problema e ca mereu aproape zilnic ma pierd in amintiri cu fostul de exemplu ascult melodii care imi amintesc de el si chiar si fara mereu imi vin amintirile, cateodata imi dau lacrimile nu mai stiu ce sa fac pentru ca mi se pare nedrept sa ma gandesc la el cand de fapt am langa mine un baiat care ma iubeste si imi e alaturi mereu. Dupa voi il mai iubesc sau e doar un sentiment care inca nu s-a stins de tot? Nu il vad deloc pentru ca e in alt oras la facultate dar imaginea lui inca traieste in mine si nu il pot sterge oricat de mult as vrea. Ce e de facut in cazul asta pentru ca le-am incercat pe toate am ajuns la capatul puteilor. fundawinking

Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

Iluzii sau sentimente, spune-le cum vrei, trairile astea au avut un puternic impact asupra starii tale emotionale.E evident ca ceva simti pentru baiatu respectiv

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi dupa el la facultate, chiar daca este in alt oras. Tu singura trebuie sa-ti clarifici situatia in care te afli.

| DulceLup a răspuns:

Esti cam nehotarata. Ai nevoie de terapie.