| Sasha_7116 a întrebat:

Bună seara!

Am rămas cu media neîncheiată la biologie ( sau "educaţie pentru sănătate" cum spune doamna profesoară ). Din cauza absentelor, dânsa a refuzat să mă mai asculte, drept urmare am rămas cu rubrica goală la materia respectivă. Absentele au fost motivate şi au existat din cauza unor probleme medicale, urmând să mă internez în spital în vacanţă.

Bun, întrebarea este următoarea : pot să fac o anumită cerere în care să specific că în vacanţa de vară mă internez şi din cauza acestui fapt aş dori să dau examenul de încheiere în septembrie, înainte de începerea şcolii?

Ştiu că sunt şanse slabe, însă problemele medicale îşi fac simţită prezenţa şi nu aş vrea să repet anul doar pentru că nu m-am putut prezenta la examen. Specific că sunt în clasa a XI-a.

Mulţumesc! ( şi scuza-ţi categoria )

3 răspunsuri:
| PinkDea a răspuns:

Vorbeste cu directorul/directoarea scoli

| Alessia_1036 a răspuns:

Pai un examen are 3 sesiuni una in iunie sau iulie...una in august si una in septembrie

| Sasha_7116 explică:

Erata : Scuzaţi.